Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan szoktassam át normális...

Hogyan szoktassam át normális magkeverékre az aranyhörcsögömet?

Figyelt kérdés

A szelektív kuka mellett találtam kidobva két hónapja egy dobozban, nem régóta lehetett ott, mert aznap egyszer jártam ott előtte, és akkor még nem volt ott, de olyan két órával később már igen. Mellette volt bent neki valami retek rossz összetételű magkeverék bontott csomagban, kb 6-7 felé összetevője van, az is rettenetes arányban. (Végső elkeseredésében beszereztem egy olyat is)

Az a baj, hogy semmi más magkeveréket nem hajlandó megenni. Normális lakhelye van(vitrinszekrény volt valaha, de át van alakítva), elég nagy, magasan almozva, normális kérek, csincsillahomok, itató, minden, ami kellhet neki. Zöldségeket frissen és szárítva eszi, gyümölcsöket pici mennyiségben, kukacot, és hasonló szárított dolgokat eszi, fűféléket is eszi rendesen, a gyógynövényeket is imádja. Kézbe is ültethetem evés közben. Na de a magkeverék az tragédia. Ha nem azt a fajtát adom neki, amivel találtam, akkor visít, nem nyúl hozzá, ha belekeverem valami normálisabb magkeverékbe, akkor is otthagyja a táljában. Konkrétan éhség sztrájkot nyom, semmi mást nem hajlandó megenni a magkeverékek közül, pedig már konkrétan az összeset végigpróbáltam, amiről azt írják a csoportokban és a hörcsöginfon, hogy jó, más hörcsögeimnek nincs vele baja. És az a baj, hogy ha napokig otthagyok neki bármilyen magkeveréket, ami nem olyan, mint amivel találtam, akkor képes egy hétig hozzá sem nyúlni, és nagyon fogy miatta. A kezemben ülve szívesen esik, szóval próbáltam úgy mással etetni, hogy kézbe vettem, de úgy meg belémharapott. Próbáltam belekeverni a magok közé a kedvenc nasijaiból egy kicsit, de azt is csak kiválogatta.

Komolyan, mit tudok veke csinálni?


2022. aug. 21. 00:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Türelem, át fog szokni a rendes eleségre. :) Nekem majdnem 30 év kellett, hogy elkezdjek savanyúságot is enni a rántott húshoz. :D

Nem buta, nem fog éhen halni. Legyen előtte mindig elérhető az eleség, ha éhes, enni fog. Korábban írták, hogy valószínűleg túlsúlyos is a sok olajos magtól, és azért kezdett fogyni, mert normális kaját eszik, illetve gondolom fut is sokat.

Még esetleg a fogait nézhetnéd meg, hogy nem nőttek-e túl. Sajnos attól is lehet, hogy nem akar enni.

2022. aug. 26. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Mértem a súlyát, nem túlsúlyos. A fogai szerintem rendben vannak, mert minden mást rág (ilyeneket, hogy pitypanggyökér, megfelelő faágak).

Viszont van újabb fejleményem. :D Szoktam adni neki gyóhynövénykeveréket, amit imád. Azzal elkezdtem keverni normális magkeveréket, és úgy már azért eszik belőle.

2022. aug. 26. 09:55
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Az szuper ötlet! Keverj nyugodtan a szénába is gyógynövényeket. Az jó fogkoptató is, és legalább lefoglalja magát. ☺️
2022. aug. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!