Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan szoktassam át normális...

Hogyan szoktassam át normális magkeverékre az aranyhörcsögömet?

Figyelt kérdés

A szelektív kuka mellett találtam kidobva két hónapja egy dobozban, nem régóta lehetett ott, mert aznap egyszer jártam ott előtte, és akkor még nem volt ott, de olyan két órával később már igen. Mellette volt bent neki valami retek rossz összetételű magkeverék bontott csomagban, kb 6-7 felé összetevője van, az is rettenetes arányban. (Végső elkeseredésében beszereztem egy olyat is)

Az a baj, hogy semmi más magkeveréket nem hajlandó megenni. Normális lakhelye van(vitrinszekrény volt valaha, de át van alakítva), elég nagy, magasan almozva, normális kérek, csincsillahomok, itató, minden, ami kellhet neki. Zöldségeket frissen és szárítva eszi, gyümölcsöket pici mennyiségben, kukacot, és hasonló szárított dolgokat eszi, fűféléket is eszi rendesen, a gyógynövényeket is imádja. Kézbe is ültethetem evés közben. Na de a magkeverék az tragédia. Ha nem azt a fajtát adom neki, amivel találtam, akkor visít, nem nyúl hozzá, ha belekeverem valami normálisabb magkeverékbe, akkor is otthagyja a táljában. Konkrétan éhség sztrájkot nyom, semmi mást nem hajlandó megenni a magkeverékek közül, pedig már konkrétan az összeset végigpróbáltam, amiről azt írják a csoportokban és a hörcsöginfon, hogy jó, más hörcsögeimnek nincs vele baja. És az a baj, hogy ha napokig otthagyok neki bármilyen magkeveréket, ami nem olyan, mint amivel találtam, akkor képes egy hétig hozzá sem nyúlni, és nagyon fogy miatta. A kezemben ülve szívesen esik, szóval próbáltam úgy mással etetni, hogy kézbe vettem, de úgy meg belémharapott. Próbáltam belekeverni a magok közé a kedvenc nasijaiból egy kicsit, de azt is csak kiválogatta.

Komolyan, mit tudok veke csinálni?


2022. aug. 21. 00:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ragadna liftbe egy hétre az, aki ezt tette szegénnyel.

Abból a keverékből mik a kedvencei? Próbálhatnád az külön-külön és szépen lassan átszoktatni az új arányokra, akár több hetes átmenettel. Azaz abból a keverékből szedd ki a magokat, csak te szabd meg az arányt, persze fokozatosan.

2022. aug. 21. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Tehát nagyjából csak az olajos magokat eszi meg? A legtöbb silány minőségű magkeverékben rettentő sok szotyi és tökmag van. Ha csak ilyesmit eszik akkor az eléggé hizlaló számára. Nem lehet hogy azért fogy mert eszi az újabb féle magkeveréket és emiatt nem a hizlalókat eszi? A táljában tuti érintetlen magok vannak és nem pedig csupán maghéjak? Sokakat becsap hogy magnak nézi a héjat.
2022. aug. 21. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
Biztos én leszek a köcsög, de kutyának simán nem adok napokig semmit, csak amit gondolok (persze olyat, amiről tudom, hogy elég tápláló), és majd hozzányúl, ha éhes lesz. Ha képes ilyen mértékű éhségsztrájkot nyomni, sőt, szó szerint beleharapni a kézbe, ami eteti... Hát, nehéz dolgod lesz, főleg, ha a keverékből is kiválogatja, neki mi tetszik. Mifelénk ezt evolúciós zsákutcának hívják. Etesd azzal, amit megeszik, ha az általad leírt módszereket kitartóan próbáltad és semmi eredmény, akkor valószínűleg reménytelen eset, de remélhetőleg lesz, aki lepontoz és mond okosabbat.
2022. aug. 21. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez kemény, még jó hogy nem a kukába dobta bele...! 🙄


Nekem csincsillám van. Már csak a hím, 18 éves elmúlt. Amikor ketten voltak még, volt egy kja amit imádtak, a Versele Laga Nature. Mellette kaptak szénát (virágokkal stb), almát, répát. Szárított zöldborsó pelyhet, céklát, csipkebogyót, virágokat stb.


Aztán a gyártó gondolt egyet és megváltoztatta az összetételt. Még az illata is más volt, a színe, forma, amit pluszba beleraktak az is, vagy arányokban vagy pedig új elemek miatt. Nem voltak hajlandóak elfogadni.

Úgyhogy azt csináltam hogy amiket pluszba a ketrecbe teszek nekik a szénára szórva (zöldborsó, cékla stb) azokkal teleszórtam az egészet ezekkel. Jó 30%ot adtam így hozzá pluszban. Összekevertem. Így se fogadták el, hát állni hagytam. Aztán megváltozott a táp illata, a régihez hasonló lett. Elfogadták. Utána fokozatosan csökkentettem a belekeverést, amíg megették már az újfajta összetételt.


Szóval szerintem keverd fokozatosan a jó arány felé a tápot, hagyd állni lezárt dobozban. Mindig csalj egy kicsit, pár %os arányban. Hosszú hónapk alatz biztos tudsz rajta változtatni, légy türelmes.

2022. aug. 21. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

A negtalálásánál mondjuk eléggé szerencsés volt a helyzet, mert nem 40 fokos kánikula volt, csak ilyen 25-30 közötti, ami mondjuk nem ideális, de aránylag jobb, mint a 40 fok. Meg szerencsére bárki is voltolyan gyökér, hogy kidobja, legalább annyi esze volt, hogy árnyékba tegye, meg ne légmentesen zárt dobozban. Plusz viszonylag hamar találtam meg, ha feltételezzük, hogy akkor kerülhetett oda, amikor én elmentem először, akkor max két órát lehetett ott.


Tuti, hogy érintetlenül hagyja a másik magkeveréket. Le szoktam fotózni a tálját, és teljesen ugyanúgy állnak benne a magok akár napokig. Még elraktározni sem hajlandó, pedig mindent úgy ezik, amikor nem a kezemben van, hogy beviszi a kerék melletti sarokba (van vagy 3 háza 2 bögreéje, de feltétlenül hajléktalant játszik :D) és ott eszik. Ráadásul tényleg mindent hajlandó elvenni a kezemből, kivéve az idegen magokat. Egyébként annak a magkeveréknek az az aránya, hogy a harmada napraforgó meg tökmag, van benne köles, kukorica minimális mértékben, búza (azt speciel elkezdte nem enni), meg valami kérdőjeles préselt színes izé, amit ki szoktam szedni (ez az egyetlen változás, amire nem akadt ki)

De akkor megpróbálom óvatosabban az arányok keverését, meg hagyom, hogy az új kaja átvegye olyasmiknek a szagát, amit szeret.

2022. aug. 21. 07:32
 6/13 anonim ***** válasza:
59%

És hagy kérdezzem meg hogy miért baj az ha azt a magkeveréket szereti amivel megtaláltad?

. Miért kell ezt az ádáz küzdelmet folytatni annak érdekében hogy azt egye ezentúl amit te jónak látsz?


(most képzeld el ha átkerülnél holnap reggeltől mondjuk Nigériában egy kis faluba és elvárnák hogy ugyanazt edd amit ők.

Vagy eszkimókhoz..... Gondolkozz el ezen. Ott is "emberből vannak".)

2022. aug. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem egészségesek az arányok, ami betegségeket okozhat neki. Ez inkább olyan, mintha egy kisgyerek csak mit tudom én, mekis kaján meg csokin kívül semmit nem enne meg, és azt kérdeznénk, hogy de minek normális ételre szoktatni. Nem azért akarom átszoktatni, hogy ne kelljen csak neki másfajta kaját venni, mint a másik három (egyébként külön és normálisan tartott) aranyhörcsögömnek.
2022. aug. 21. 09:03
 8/13 anonim ***** válasza:
65%

Na jó, értem amit írsz de az eszkimók például nyers fókazsír+bőr kockákat rágcsálnak mint számukra normális étel.


Te adnál ilyet a gyerekednek? Mit gondolsz róla európai szemmel, egészséges?....


Szóval szerintem ha a hörinek jót akarsz, akkor hagy élje az ő kis apró és rövid életét ahogyan az jó neki......


De nem akarok erőszakoskodni csak így látom.....

2022. aug. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszoló, egy hörcsög csupán 2-3 évig él. A helyes etetés az egyik alappillére a hosszú életnek. Ha hizlaló és egészségtelen vackokkal tömi a gazdi, sokkal nagyobb eséllyel lesz beteg az állat, és csökken az élethossza is. Ezért szeretné, ha normális minőségű eledelt enne. Amit teljesen meg is értek. Nálam mindenki Glirexes főeleségek kap.
2022. aug. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
#9 Nálam mindenki glirexes alap megkeveréket eszi (mivel többen vannak, és nem mind szereti ugyazanokat a rovarokat, ezért az eltérő :D), kivéve akit megtaláltam. Mondjuk most fejleményként úgy néz ki, hogy ha a kerekébe rakom a magvakat, akkor hajlandó betömni a pofijába és kivinni a táljába, ami egészen nagy haladás ahhoz képest, hogy eddig nem vette a szájába sem, meg hangokat adva kikerülte. :D
2022. aug. 22. 10:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!