Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyit ellik egy tengerimalac?

Mennyit ellik egy tengerimalac?

Figyelt kérdés

Sziasztok mennyit ellik egy tengeri malac?

Hány hónapos kortól lehet őket elajándékozni?


2021. márc. 29. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Inkább ivartalanítani kéne, nem?
2021. márc. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
28%
A wikipédia szerint 3-5, más forrás szerint 2-4, nekünk 2 malacanyának is csak 2-2 született. 3-4 hetes korban lehet elválasztani.
2021. márc. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
3-4 hetesen KELL elválasztani őket nemek szerint és kis malacok születése után az anyukát és apukát külön tenni mert különben pár órára rá újra vemhes lehet. Az én két malacom testvérek de volt egy 3. tesvérük is de ő halva született. Vidd ivartalanítani egzotikus állatorvoshoz vagy add el az összes malacod mert nem elletheted mert tönkre teszi szegény malackát.
2021. márc. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%
Ne szaporíts légyszi!
2021. ápr. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kérlek, tényleg ne!

Nekem mindig kedvenc malacaim voltak ( szaporított keverék).

Nálunk a malacok családtagok.

8- 10 évig is élhetnek. De a felelőtlen szaporítás miatt, sokkal hamarabb robban a genetikai bomba.

Pár éves malacka két hónap alatt elrákodosott a petefészkétől a buksiáig. Hiába jártam vele orvoshoz, nem lehetett megmenteni. Másik 4.éves malackám 2 hét alatt leépült a semmiből. Este 9kor kezdett haldokolni, így nem tudtam orvoshoz vinni hogy altassák. Hajnali fél4ig szenvedett, végig simogattam, tartottam hogy könnyebb legyen neki.

Most utána egy malackám maradt, még nem jár benne a korban, genetikailag vese problémás, keringési zavarok, meszesedő csontok. Alig tud járni, hízni nem tud. Így hogy fejre állok neki, stagnál egy fél éve.

Egyszer egy anya lánya párost hoztam el "vegyünk két fajtatiszta malacot és legyenek cuki kicsik" családtól.

A mama is fogproblémás volt, a papa is. A mamát időben tudtuk kezelni, a kicsit nem, mert olyan szintű volt, hogy mire hozzánk került, nem evett. Ök nem vették észre, csak mi. Késő volt neki. Megsirattuk, ahogy a többi kicsi kincset is.


Ne szaporítsatok! Fájdalom a malackának és a gazdinak is!

Korán halnak meg, kegyetlen fájdalmas betegségekben!

Bízzátok a tenyésztőkre, legyek felelős állattartók!


Bármilyen szívfájdalom, hogy így nem kerülnek gazdához a kereskedéses malacok, inkább legyen vége, mint még több fájdalmas halál:(


Én mostantól csak tenyésztőtől veszek. Nem támogatom tovább ezt az abberrált állatkínzást- "Jaj, nem ivartalanítok, hogy legyenek kicsik mert Cukik!"

Aztán a cuki kicsik megnőnek, téged nem érdekelnek tovább, elpasszolod. Valaki befogadja, szereti, gondozza, és bármilyen orvosi kezelés mellett is kimhalált halnak szerencsétlenek.

Van pár szerencsés egyed, és passz. Ne ebből indulj ki.

Legyél felelős, és emberséges, ne szaporíts, és másokat is biztass erre!

2021. ápr. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!