Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac vagy kutya?

Tengerimalac vagy kutya?

Figyelt kérdés
Nagyon vágyom egy kutyára de a szüleim nem engedik.Helyette egy tengerimalacot akarnak venni.De abból is csak 1-et(és ha jól tudom ők nem bírják egyedül).Örülnék mindkettőnek de azt hiszem a kutyának jobban.Azért nem akarnak kutyát venni mert úgy gondolják hogy nem vinném le amikor ki kell mennie.Pedig ez nem igaz.A tengerimalacot is tudnám szeretni de a malackák is viszont szeretnek?Legalább valahogy kimutatják?Kérlek segítsetek
2010. aug. 5. 18:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Házba nem való kutya maradj a malackánál.
2010. aug. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 audryenne ***** válasza:
Hát nekem most van egy kutyám, régen voltak tengerimalacaim. Én nem tapasztaltam, hogy kimutatták volna az érzelmeiket, pedig nem bántunk rosszul velük. Szerintem próbáld meggyőzni őket a kutyáról, hihetetlen élmény és nagyon sokat lehet tanulni a kutyatartásból.
2010. aug. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kutya miért ne lenne való a lakásba?Ha kistestű,vagy szobakutya,akkor miért ne?És ha gyakran kiengeded,elviszed sétálni,akkor pláne nem gond:)

Nekem van 2 kutyám,és most szeretnék egy kopasz tengerimalacot.A kutya nagyobb felelősség és több időt kell rá szánni,mint a tengerimalacra:)

2010. aug. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
nekem tengerimalacom van, és egyedül mármint ne érts félre foglalkozom vele, de nincs röfi társa. és igen a malacok nagyon is kimutatják, nekem nyaldosni szokta a kezem (komolyan) és lehet vele játszani szerintem. A kutya is jó, csak nem mind1 milyen fajtát akarsz.
2010. aug. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 T Bogi ***** válasza:

Mond ezt a szüleidnek beválik,


Anya,apa,Szeretnék egy kiskutyát,tudom hogy nem engeditek,helyette tengeri malacot akartok,de én jobban örülnék egy kutyusnak,Nem azt akarjátok hogy boldog legyek,mert egy kiskutyától az lennék,és a kutya az ember legjobb barátja,és rá lehet szoktatni hogy hol vécézzen,nem tudom elmondani így hát leírtam,akár hogy döntötök,én a kutyától lennék boldog



írd le egy papírra és add oda a szüleidnek és menny ki várd meg mit mondanak ez beválik

2010. aug. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
kutyáááá:D:D xD
2010. aug. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Jobb lesz a tengerimalac elsőre hidd el, főleg abból kiindulva h pár kérdéssel korábban még kutyát akartál, most már meg a lengerinmalacon gondolkozol. Még fél óra és hörcsög lesz? Tengerimali nekünk is egyedül van, sokan tartják így, sokat foglalkozz vele.
2010. aug. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Réka2001 ***** válasza:
Hát szerintem ne kutya legyen az nagyon harapós bár ha meg szelídited akkor jó meg minden de szerintem Tengerimalac!!
2010. aug. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

több megjegyzésem is lenne:

1.) a kutya nem lakásba való. persze, ha csak kis padlócirkálót szeretnél, akkor az könnyebben megoldható, de a kutya természetes körülmények között nem egy zárt üregben éli le az életét.

2.)régen én is akartam kutyát (jó, ez kicsit erős, figyelembe véve, h 16 vagyok. X), de a szüleim (főleg apám) konkrétan megtiltotta. Most ugyan azt mondod, hogy vinnéd te sétáltatni őt. De évek múlva is vidáman ki fogsz pattanni az ágyból hat körül, csak hogy suli előtt megsétátathasd a kutyát a havas latyakban vagy a zuhogó esőben, és szedd utána a terméket? ha a válaszod igen, akkor gratulálok, tényleg határozott vagy. De ha csak a leghalványabb kétséged is van, hagyd a kutyát későbbre, és vegyél tengerimalacot.

3.) Ha a tengerimalac mellett döntesz, mindenképpen ketrecet vegyél, és akváriumot. Rengeteg helyen olvastam már, hogy a tengerimalac nem lát át az üvegen, és zárt falak közt érzi magát. Valamint a ketrec jobban is szellőzik, ami szintén nem mindegy az állatnak.

Remélem, tudtam segíteni=)

2010. aug. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha a kutya ragaszkodására van szükséged, de nem lehet kutyád, én inkább a patkányt javaslom, nem a malacot. A patkány a tévhitekkel ellentétben nem harapós, vállra tehető, kimutatja, ha szeret, intelligens és tanítható. Ne dőlj be a rossz pletykának róluk! :)
2010. aug. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!