Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Megvakult a hörcsögöm?

Megvakult a hörcsögöm?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A hörcsögöm 2009. február elején lesz 3 éves!

Tegnap este vettem észre, hogy az egyik szeme fekete a másik ilyen kékes szürkés...Megvakult?:( vagy valami betegség?


2008. nov. 16. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez öregségi hályog. Embereknek is szokott lenni. Lehet, hogy még lát vele, de valószínő, hogy rosszúl. A hörcsögöknél a 3 év, úgy tudom már nagyon szép kor.
2008. nov. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos azt kell mondjam, hogy igen, félszemére megvakult. Ilyen korban ez gyakori, erre nagyon figyelj, hogyha arról az oldalról közeledsz amelyik szeme vak, akkor szólj hozzá, hogy tudja hogy ott vagy, és ne ijedjen meg. Foglalkozz vele sokat, hisz a három éves hörcsög már öregnek számít! Az enyémek három és négy évesen mentek át a Szivárványhídon, imádtam őket, tedd te is ezt! Az ismerősöm három éves hörcsöge nem lát 360°-os szögben sajnos... ilyen korban ez gyakori.
2008. nov. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

=(((

Nem akarom elveszíteni!=(

Annyira a szívemhez nőlt...=(

De azért köszi a tanácsokat!

2008. nov. 16. 13:52
 4/6 anonim válasza:
Ne szomorkodj! Nekem a 6 éves tengerimalacom vakult meg az egyik szemére (ugyanugy rágcsáló tipus!) én is kétségbe estem de teljes életet él azóta!!!! Nekik főleg a szaglásuk a fontos. Gondolkodtam hogy leoltassam e de jól döntöttem hogy nem mert vigan él azóta is!!!!
2008. nov. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nekem féléves tengerimalacom van =)

De a hörim végett aggódok!=(

Anyuék nyugtatnak, hogy lesz másik de az nem ugyan az lenne!=(

2008. nov. 17. 19:04
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Amit leírtál az valószínűleg az embereknél szürke-hályognak nevezett betegség. A hörcsögödnél ez nem jelent olyan gondot, mint az embereknél, mert a hörcsögnek a látótere igen nagy de térbeli vagy plasztikus látása rendkívül rossz. A szeme miatt ne aggódj, valószínűleg nem fáj neki. (A szürke-hályog nem jár különösebb fájdalommal, csak látásvesztéssel.)

Az sajnos igaz, hogy a hörcsögök átlag életkora 2-3 év, ritkán megélhetik a 4-5 éves kort, de egy ízben hallottam egy 7 éves példányról is, szóval nagy a szórás. Remélem a Te kedvenced is sokáig fog még élni, de hörcsögöknél ritka sajnos.

2009. okt. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!