Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ha egy gyík bajba kerül,...

Ha egy gyík bajba kerül, olyankor hogyhogy hagyja, hogy egy ember megfogja és nem ijed meg tőle?

Figyelt kérdés

Sokszor mentettem ki gyíkokat az esővízgyűjtő hordóból, de volt, hogy egy felnőtt példány a kutyám itatójába esett be és én könnyedén megfogtam és szabadon engedtem. A kimentett állatok nem menekülnek el rögtön, sőt hagyják, hogy egy kicsit megsimogassam őket.

A mai napon érdekes dolog történt: kimentettem egy gyíkot a hordóból, majd egy közeli bokor vastag ágára tettem. Megsimogattam egy picit, ő meg rögtön a kezemre mászott, mintha az üzenné, hogy vigyem máshova. Egy kőre helyeztem a kezemet, a gyík rögtön le is szállt a kézfejemről.


Mi a magyarázat erre? A nem bajba jutott állatok rögtön eliszkolnak, ha valaki megjelenik.



2018. máj. 8. 19:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
talán a testünk melege jól esik neki. én is voltam már így, világon a legjobb érzés.
2018. máj. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is tetszett neki a kezed melege. Lehet azt gondolta, hogy a nap miatt meleg, ergo tökéletes hely napozni :D
2018. máj. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
64%
Bezzeg a Darázs vagy a méh ha beszorul csak még jobban zümmög, meeg megőrül. nem hagyja hogy segíts neki..
2018. máj. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!