A teknősömnek nagy valószínűséggel tüdőgyulladása van (sípoló/síró hang, lebegés a vízben, kissé fél oldalas úszás, nem eszik meg akármit)?
Jézusom nem. Ha neked tüdőgyulladásod van az orvos kamilla teát fog javasolni?
Állatorvos, ő ad antibiotikuomot, azt kell majd naponta beadnod neki. Ezenkívül nem tudom, hogy milyen fűtőrendszert használsz, de a vízfűtése menjen éjjel nappal 26-28 fokos hőmérsékleten, a napozó rész 30-35 fokos legyen, és a levegő hőmérséklete se essen 25 fok alá.
Ha van bármilyen más hüllőd, elkaphatják egymástól, így karanténoznod kell a tekit, és miután foglalkoztál vele alapos kézfertőtlenítés után nyúlj csak más hüllőhöz.
(Ha az állatnál már ilyen komoly tünetei vannak a légúti megbetegedésnek csak a hőmérséklet emelése nem lesz rá gyógymöd, így mindenképpen menj állatorvoshoz és kérjetek antibiotikumot)
Nagyon szépen kérlek, nézz utána a felelős teknőstartásnak, az amit csinálsz, azzal lassan halálra kínzod az állatokat.
Az uvb égő az egyik legfontosabb alapeleme a teknőstartásnak, ugyanis enélkül nem tudnak D vitamint termelni, ami pedig nagyon fontos a csontok növekedéséhez, és lassan, ahogy nől a teknős a páncélja hullámos, göröngyös lesz, a csontjai eldeformálódnak, végül elpusztul.
A fűtőlámpa és a vízmelegítő pedig azért fontos, mert mivel hidegvérű állatok, így saját maguk nem tudnak hőt termelni, ha pedig hideg környezetben vannak, nem tudnak emészteni, így szó szerint csak pang a gyomrukban az étel ami szintén fertőzésekhez és halálhoz vezethet. És persze meg is fázhatnak a hidegben, ami tüdőgyulladássá fajulhat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!