Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Melyik sikló/kígyó fajta...

Melyik sikló/kígyó fajta amelyik kimondottan szereti a törődést ha kézhez szoktatják?

Figyelt kérdés
Gondolkodtam most a királypitonon de nem tudom eldönteni mennyire tud megbarátkozni az emberrel. Esetleg valaki aki ért hozzájuk írna privátban?
2018. márc. 19. 22:19
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Megbarátkozni nagyjából mindegyik gyakran tartott kígyófaj meg tud barátkozni az emberrel.

Azonban nincs olyan kígyó(a sikló is kígyó) ami kifejezetten élvezné/igényelné a törődést. Ők inkább azt szeretik, ha békén vannak hagyva. A méreggel nem rendelkező kígyófajok számára elég veszélyes hely a világ, ugyanis más ragadozókkal szemben csak egy módon tudják megvédeni magukat: ha elbújnak. Ezért ők a vadonban is csak akkor jönnek elő amikor vadásznak/napoznak de ha sikerül egy nagyobb prédát elkapni addig ki nem mozdulnak egy biztonságosnak bizonyuló búvóhelyről ha elég meleg van ott az emésztéshez, amíg az a préda tart.

Ettől független kellő ismerettel bármely kígyót kézhez tudsz szoktatni.

Mielőtt kivennéd a kígyód, mindig moss kezet, majd győződj meg róla, hogy a kígyód érzékel téged (lát/érzi a szagod) hogy tudja mire számítson. Én mindig előbb hozzáérek a kígyó testéhez és megsimítom, majd finoman de biztos kézzel megfogom a kígyót a teste közepénél és nem hirtelen mozdulattal felemelem. Soha ne húzd ki pl búvőhelyéről a farkánál fogva, ez komolyan árthat a kígyónak és fájdalmat okozol neki. Soha ne szorítsd, a legtöbb piton és boa magától meg tud kapaszkodni és csak hagyd, hogy végigcsússzanak a tenyeredben(ha kicsik újjaid közt)de egyes fajok amik nem másznak faágakra hanem a földön élik le az életüket (pl disznóorrú sikló) nem rendelkeznek a legjobb egyensúly érzékkel, így figyelj rájuk, merre akarnak mozdulni és segítsd őket. Királypitonokat könnyű kézben tartani, nem mozognak túl sokat és azt is lomhán teszik, míg pl gabonasiklók királysiklók elég aktívak tudnak lenni kézben is és gyorsan mozognak. Viszont királypitonok elég hajlamosak arra, hogyha túl sokat vannak kézben tartva, úgy, hogy ehhez még nem szoktak hozzá, hogy a stressz miatt abbahagyják az evést, és akár hónapokig nem fogadják el az ételt. Ha ilyen problémát tapasztalsz ne fogdosd a kígyód, hagyd békén, várd meg amíg újra enni kezd, majd lassan napi 1-2 perc kézbentartástól indulva szoktasd magadhoz az állatot. Miutan a kígyó megtanulja, hogy nem akarsz neki ártani, és semmilyen problémája nem születik abból, ha kiveszed, utána általában nyugodtan elvannak a kezedben, és nem stresszelnek a dolgon. Ha még nincs tapasztalod kígyótartás terén, javaslom, hogy majd látogass meg egy terraplázát vagy személyesen egy tenyésztőt és onnan egy olyan nagyobb vagy felnőtt állatot vegyél, ami már kézhez van szoktatva. Mivel a kígyók aránylag sokáig élnek, így túl sokról nem maradsz le, ha felnőtt kígyót veszel.

Viszont ha egy nagyobb testű állatra vágysz kezdésnek pl boa constrictor, akkor azt javaslom, hogy fiatallal kezdj. Ugyanis egy nagy, 2m feletti állat egy kezdő számára már riasztó lehet, és ha az állat védekezik, és odakap, neki van olyan erős állkapcsa, hogy elvegye a kedved az egésztől akár egy életre. A kígyók, azért hogy direkt ártsanak nem harapnak, vagy védelemből támadnak mert veszélyforrásként érzékelnek, vagy a kézfejed, ujjaid prédának nézik, de amint rájönnek, hogy túl nagy vagy, el is engednek. Így szinte 100%ban ha valakit megharap egy kígyó, az az ő hibája, nem az állaté. Viszont ha babyt veszel, “eggyüt nőhetsz” a kígyóval, és kialakul köztetek a kapocs és a bizalom, mire eléri a problémásabb méreteket.

Viszont soha ne fogdosd a kígyód:

- Etetés után 48 óráig

- Mielőtt vedleni készül, ilyenkor ugyanis nem látnak jól, így sokkal jobban félnek mindentől

- Ha a kígyód nem eszik

- Ha rágcsálót (vagy egyes fajok estében akár kétéltűt, halat) tartottál a kezedben és azóta még nem mostál alaposan kezet

-Ha a kezed bármilyen kemikáliával érintkezett (fertőtlenítő szerek, permetszerek stb) és még nem mostad meg alaposan

- Ha másik, beteg hüllőt tartottál a kezedben és nem fertőtlenítetted le utána a kezed

2018. márc. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!