Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Meghalt az egyik teknősöm, mi...

Meghalt az egyik teknősöm, mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Két sárgafülű ékszerteknősöm volt, 8 évesek voltak mindketten. Aki él, hím, a nőstény viszont meghalt. Nagyon szerették egymást, többször jártak násztáncot is.

A hím teljesen megváltozott, eddig ha az ujjbegyemmel babusgattam finoman a fejét, engedte, sőt, versengett a nősténnyel, hogy kinek babusgatom többet. Amikor elmentem végezni a dolgom, majdnem kimászott az akváriumból és jött utánam...

Most viszont teljesen magába van borulva. Az étvágya megvan, azzal sose volt baj, a fejét, ha csak közeledek is felé, visszahúzza, ha sokáig ülök mellette, és őelőtte beszélgetek mással, akkor beszáll harmadiknak és kibújik, de nagyon érzékeny és félénk lett...


Mivelhogy 8 éves, és a teki társas lény (most viszont egyedül mereng a távolba egész nap), elgondolkodtunk azon is, hogy beszerezzünk mellé egy társat, de félünk, hogy nem fogadná el, és csak ártanánk neki. Plusz 8 éves teknőst hol talál az ember...


Mit gondoltok? Mit lehetne tenni?



2016. júl. 29. 03:57
 1/10 anonim ***** válasza:
A teknős hidegvérű állat, nincsenek ilyen érzései, maximum az képzelhető el, hogy a másik teknős adta neki a magabiztosságot (ha az egyik nem fél, akkor a másik sem, és így támogatják egymást) Nézd át az apróhirdetéseket, sajnos nagyon sokan szeretnének megválni az idősebb teknőseiktől (pl. helyszűke miatt) Neked ez most pont kapóra jön! Arra figyelj, hogy nagyjából azonos méretű és ugyanúgy sárgafülű ékszerteknős legyen!
2016. júl. 29. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ki kéne deríteni miben pusztult el a társa. 8évesen nem szoktak maguktól hullani.

Semmi ilyen érzelem nincs neki. Kap egy másik társat és ha elfogadja akkor épp oly "boldog" lesz mint az előzővel.

2016. júl. 29. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A kérdésem főleg arra vonatkozna, hogy szerintetek szerezzünk-e be neki egy társat - aki lehet ,,mahatma" és egy vadóc egyaránt (a teknőstartók értik, miről beszélek) -, vagy inkább hagyjam őt egyedül?


A nőstény halálát illetően, több éve, hogy nem volt étvágya, rendszeresen hasmenése volt az etetések után, egyszer zuhant egy métert - külső sérülése nem lett -, és pár éve szűkült az akvárium területe, nincs sütkérezős rész. Ezek a rossz emlékek merülnek fel, sajnos nem volt pénzünk állatorvoshoz fordulni. :(

Gondolom, az érdekli a 2. válaszolót, hogy ugye nem egy terjedő betegségről volt-e szó. A hím teljesen másképp viselkedik, ,,teljében is van", semmilyen szokatlan magatartást nem tapasztalunk nála a levertséget leszámítva.

2016. júl. 29. 09:53
 4/10 anonim ***** válasza:
16%

kérdező: inkább ne tarts többet állatot. ne haragudj, nem bántásból írom. de egyértelműen te vagy a felelős a teki haláláért. nem is értem,hogy milyen helyen tartod,hogy ki tud mászni? ez nagyon nem normális. a teknősnek az akváriumban a helye, úgy kell megcsinálni,hogy ne tudjon kijönni, mert mint írtad több métert is zuhan,hogyha kimászik. ez végzetes lehet.

az étvágytalanság meg szintén rossz előjel, egy teknős mindig éhes.(vagy inkább úgy mondom,hogy mindig enne).

ha nincs pénzetek egy alap orvosi vizságlatra, akkor gondolom normális helye sincs. egy felnőtt ékszerteknős helyének (lakásban) a kialakítása kb 100 ezer forint körül van. nem olcsó, drága a felszerelés(uv lámpák,külső szűrő,maga a nagy akvárium stb).

ha meg akarod tartani a megmaradt teknőst, akkor tartsd,de próbáld átalakítani a helyét.

legalább egy 100x50x50 cm nagy akváriumot vegyél neki. de inkább nagyobbat. aljzatnak homok, kimászónak parafa vagy valamilyen lebegő kimászó. 3 féle világítás, külső szűrő. berendezésnek pl mangrove gyökeret tehetsz be és sok-sok növényt, mivel ennyi idősen az ékszerek már erősen igénylik a növényi táplálékot . tehetsz be neki halakat még. és minél magasabb legyen a vízoszlop. ha kell,akkor a kilépő közelében magasítsd meg az akvárium peremét,hogy még véletlenül se tudjon kimászni.

ez a felelős állattartás. nem az,hogy tudom,hogy meg tud szökni és szökött is meg, mégsem teszek érte semmit,hogy ne mászhasson ki.

és még annyit tennék hozzá,hogy a teknősök nem társas lények. teljesen jól meglesz egyedül, NE vegyél mégegyet,főleg ne ilyen mostoha körülmények közé.

gondold át amit írtam.

[link] ilyenre gondoltam, csak több növénnyel.

2016. júl. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
és a növények mellett édesvízi halat(elő vagy fagyasztott) kapjon főleg. csak ha nem világos,azért írtam
2016. júl. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Nincs sütkérezős rész???

A leírtak alapján a körülmények elég rémesek egy tekinek is, nem hogy kettőnek!

Egyébként a teknősök nem társas lények, tök jól megvannak egyedül is. Inkább változtass a fiú tekid életkörülményein, és meglátod, hogy boldog lesz.

Ha "ki akar mászni" az nem feltétlenül annak a jele, hogy annyira szeret téged, hogy utánad kívánkozik, hanem annak, hogy szeretne szabadulni a nem kényelmes helyről, szeretne kicsit szárazon lenni, kiülni valahova, amit most ha jól értem, nem tehet meg.

2016. júl. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Üdv a kommentelőknek!

Takarítás közben mászott ki abból a LAVORBÓL, amibe ideiglenesen tettem. Az, hogy a teki esik, nem csak velem fordul elő. Mi is meg voltunk ijedve, rosszul éreztük magunkat, de NEM ONNAN ESETT KI, AHOL TARTVA VOLT/VAN.

Az olyasfajta éretlen hozzászólások, mint pl. annak megállapítása, hogy tartsak-e állatot, hogy egyáltalán én képes vagyok-e erre, vagy sem, nem segítenek semminek sem a megoldásában. Egyenesen sértőek és alaptalanok, a hozzászólót minősíti.


Mivelhogy kérdésem nem a másik teknős halálára vonatkozott, nem tértem ki a részletekre.

Kiskora óta beteges volt (nem úszott az elején egyenesen, problémák voltak a székletével, hullott a páncélja). Mintán hazavittük, rendszeresen csepegtettünk a vízbe vitaminokat, próbáltuk mennél több féle és táplálóbb étellel etetni, és a legmegfelelőbb körülmények et kialakítani számukra (mindenki tudja, milyen, amikor az embernek van pénze). Amit a 6-os kommentelő elküldött fényképet, ahhoz viszonyítva: az akvárium alján apró kavicsokból álló kövezet volt, amik közé rendszeresen olyan növényeket ültettünk, amiket el tudtak fogyasztani, ha volt kedvük (direkt ilyenek voltak), a sütkérezős rész az akvárium sarkában volt, a vízszinten méretükhöz igazítottuk, a szűrő a szárítkozóbal ellentétes oldalon, a vízhőmérséklet-szabályozó mellette helyezkedett el, az akvárium mérete kb. ugyanakkora volt. Gyakran kértünk állatorvostól tanácsot és néztünk/érdeklődtünk utána, hogy mi a legjobb a tekik számára.


Ahelyett, hogy visszavittük volna az állatkereskedésbe, egy év múlva meggyógyult, és épp oly egészséges lett, mint a másik (állatorvos is megvizsgálta). Nőstény létére dominált a hím fölött. :)


Sajnos elszegényedtünk, amihez semmi közük nincs ostoba, felelőtlen kommentelőknek, ezért nem térek ki rá, hogy miért (remélem, nem várják el ezt is, hogy megmagyarázzam). Elromlott a szűrő, ami azt eredményezte, hogy kézzel kell kitakarítanunk az élőhelyüket (ami nem volt probléma, de pl. ilyenkor történhetnek esések), idővel túlnőtték magukat a ,,szárítkozó részen" (ergo nagyobbak voltak, mint a part, amit kisebb korukhoz igazítottunk), ami azt jelentette, hogy egy tiszta törülközőre kellett rakjuk őket ezután, amit vagy lámpa fénye, vagy a nap sugara ért, ha azt láttuk, hogy a lámpa felé nyújtották a fejüket, és hosszan ott tartották. A vízhőmérséklet-szabályozó fellépő hiányát úgy oldottuk meg, hogy naponta egyszer-kétszer megmértük a víz hőmérsékletét, kimertünk a vizükből egy kicsit, és ugyanannyi mennyiségű melegvizet visszaadtunk, ergo mesterségesen szabályoztuk (a megfelelő hőmérséklet eléréséig, kb. 26 celsius-fok).


A szegénység nem jelenti gátját annak, hogy egy állatról gondoskodni tudjon egy ember.


Visszatérve a nőstény halálára, visszatértek a kiskori tünetei. Sajnos összetört az akváriumuk, és csak egy kisebbet tudtunk venni. Ennek ellenére alkalom adtán megtöltöttük a kádat (amit nem használunk) vízzel (egy nagy méretű sarokkádról van szó), és úszkálhattak benne. :)


A kicsi nőstény két év után meghalt... :(


A 6-os kommentelőt leértékeltem. Gondolja át, amit írtam. A továbbiakban csak a kérdésemre szeretnék választ kapni.

2016. júl. 31. 21:55
 8/10 anonim ***** válasza:

5. és 6. vagyok. így leírva már sokkal másabb a helyzet, úgyhogy elnézést,hogy rögtön támadtam. de a kérdésben és az első leírásban eléggé felelőtlennek tűntetek. de így kifejtve már másabb a helyzet.

annyit tudsz tenni,hogy "okosba" szerzel nagyobb aksit,szűrőt,kimászót,lámpát stb.. itt gondolok arra,hogy figyeld az aukciós honlapokat és a facebookos csoportokat. pl pont ma tettek fel egy ingyen elvihető 500 literes akváriumot..ragasztani kell egy helyen,de amúgy elég jó "vásár" ingyen. nekem 3 akváriumom is van,amit ingyen szereztem be,csak a benzinköltséget álltam. szóval élelmesnek kell lenni és keresni egy nagyobb akváriumot. ugyanezt a szűrővel is. sokszor látok kiselejtezett szűrőket fillérekért. lámpabúrát is lehet használtan venni. egyedül amit újonnan érdemes,az maga az izzó.

kimászót házilag is tudtok készíteni minimális költségből. .

szóval ha nagyon nincs pénzetek,akkor próbáljátok a lehetőségekhez mérten megcsinálni az új helyét a megmaradt teknősnek.

és új teknőst semmiképpen se vegyetek. egyrészt a körülmények nem adottak , másrészről meg a teknős NEM társas lény. van egy nagyon jó etológus barátnőm(az állatok viselkedésével foglalkoznak). ő is megerősítette nekem,hogy nem igénylik a társaságot. sőt, fogságban tartva hátrány is,hogyha van társ , mert sokszor összekaphatnak ,védhetik a területet vagy a kaját.. ne aggódj, jól ellesz egyedül, ne vegyél másikat.

a leejtésről szeretnék még annyit mondani,hogy arra viszont figyeljetek oda jobban. nekem már a huszadik éve vannak teknőseim és még sosem ejtettem le őket. takarításkor egy kisebb hordozóba rakom át őket és ezt egy nagyobb lavórba rakom. így dupla a védelem. és a földön van ilyenkor a lavór,nem a magasban. ha hosszabb ideig tart a takarítás,akkor a lavórt még a kádba is belerakom,hogy biztosan ne tudjon kiszökni. szóval meg lehet oldani,figyelni kell nagyon, mert ha leesik az életveszélyes,vagy halálos következményeket okoz. erre figyeljetek oda jobban.

2016. aug. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Az a bizonyos takarítás alkalmával igen, alacsony magasságú lavorba raktuk, és a kisöcsém figyelmetlen volt (különben visszaterelgette volna, őneki kellett volna vigyáznia rá), ekkor történt meg a baleset. Azóta rendszeresen odafigyelünk erre, inkább úsztatjuk addig a sarokkádban, vagy napoztatjuk, úgyis szereti.

Éppen most jöttünk ki úgy a hónapban, hogy futná egy nagyobb akváriumra. Arról nem volt tudomásom, hogy ingyen, vagy akár jó áron osztogatnak ilyeneket, meg szűrőket is, feltétlen utánanézek. Múltkor is láttam egy ingyen elvihető orgonát, kár, hogy nem gondoltam hamarabb erre. Köszönöm az infót! Meg tudod nekem esetleg mondani, hogy ezek a felajánlások inkább személyektől, vagy állatkereskedésektől jönnek-e? Ha az utóbbi és, ha van időd, tudnál a figyelmembe ajánlani egy ilyet?


Hiszek az ismerősödnek, a mieink is ezt mondták, mi is így gondoltuk. Csak kíváncsi voltam mások véleményére is. :) A társkeresős témát lezártnak tekintem, köszönöm az eddigi válaszolóknak!

2016. aug. 1. 22:22
 10/10 anonim ***** válasza:

én eddig facebookos csoportokból szereztem ingyen aksit. nem mindennapos persze a felajánlás, de lehet találni ilyeneket is.vagy ha nem is ingyen,de olcsón, áron alul is szoktak lenni.

[link] (itt volt tegnap az 500 literes aksi)

[link] itt is szoktak lenni jók.

[link] ez meg kimondottan hüllős csoport, szóval lámpát,búrát vagy ilyesmit jó eséllyel be tudsz szerezni a bolti ár alatt.

folyamatosan nézd,előbb utóbb csak lesz valami:) + jófogás

2016. aug. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!