Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Aligátorteknőst lehet tartani...

Aligátorteknőst lehet tartani engedéllyel vagy sem?

Figyelt kérdés
Ha igen, hol kell kérvényezni az engedélyt és mik kellenek hozzá?

2016. júl. 4. 21:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kapsz engedélyt. Ha meglennének a tárgyi és személyi feltételei az engedélynek akkor tudnád, hogy hol és hogyan kell kezdeményezni az engedély kiadását.
2016. júl. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
se aligáter se keselyű felejtő
2016. júl. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Platypus ***** válasza:
Nem. Pontosabban a legújabb szabályok szerint magánembernek nem. Hacsak nem változol cirkusszá vagy állatkertté, semmiféle lehetőséged nincs.
2016. júl. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem.Nemrég harapott meg egy embert egy tóban.Nagyon agresszív.
2016. júl. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Akkor maradok valami szelídebb példánynál. Milyen teknőst tarthatok engedély nélkül?
2016. júl. 4. 22:26
 6/10 anonim ***** válasza:
7%

Még ha tarthatnál is engedéllyel, nem lenne jó ötlet, ha csak nem zavar, hogy 10 ujjad van, és megszabadulnál 1-2től.:)

Így is nagy a választék: Vörösfülű ékszerteknős,Sárgafülű ékszerteknős,Hieroglifás ékszerteknős,Nelson ékszerteknős,Tarajos teknős(Királyteknős),

Pézsmateknős, Kínai háromélű teknős,Kínai lágyhéjú teknős, ezek mind vízi teknősök. Egyeseket könnyebb beszerezni (vörösfülű szinte minden kisebb állatkereskedésben is van), másokat nehezebb, de remek eséllyel találsz nehezebb beszerzésű fajokat is a TerraPlázán, ahol egyben sok ötletet, tanácsot is kaphatsz. Ezen kívül ott vannak még személyes kedvenceim a szárazföldi tekik: Görög teknős,Mór teknős,Szegélyes teknős és Sztyeppi teknős.

2016. júl. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az ötleteket. Úgy tudom, a görög teknőshöz is engedély kell, mert védett. Azért gondoltam teknősre, mert sajnos kevés szabadidőm van.
2016. júl. 5. 03:59
 8/10 anonim ***** válasza:
Göröghöz nem kell engedély, csak megfelelő papírok
2016. júl. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ajánlom neked facebook-on a Teknősbarátok csoportját. Ott teljeskörű felvilágosítást kapsz a teknőstartásról tapasztalt tenyésztőktől, tartóktól és szerintem még leírásokat is fogsz ott találni.
2016. júl. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

a 6. ritka nagy hülyeséget írt. vörösfülűt évek óta nem lehet kapni állatkereskedésekben!! a sárgafülűt idén tiltották be , mostmár azt sem lehet venni.(nem is baj)

én azt ajánlom,hogyha Budapesten laksz,akkor nézz szét a Kis tekiben. érdemes előtte olvasgatnod a fajokról. és ne vedd meg persze egyből, hanem rágd át magad rajta,hogy meg tudnál -e adni mindent annak a teknősnek, van -e elég helyed, pénzed rá.

én leginkább a pézsmateknőst tudom ajánlani. teljesen vállalható méretűre nő meg, nem kell neki órási akvárium, mint a legtöbb vízi tekinek!

de olvasgass utánuk és gondold át melyik fajta illik hozzád.

ha kertes házban laksz akkor én a görög tekit is tudom ajánlani.

2016. júl. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!