Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Vízi teknőst szeretnék, de...

Vízi teknőst szeretnék, de félek, hogy megunom. Ti élvezitek a társaságát/ukat?

Figyelt kérdés
2015. aug. 18. 00:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Én igen, ha kerted is van majd csinálhatsz nekik tavat, úgy garantáltan nem unod meg őket, bár én tó nélkül sem unnám meg őket csak a nagyoknak azért nagy hely kell
2015. aug. 18. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én, amikor megvettem, nem is gondoltam hogy ennyire lehet őket szeretni. Szóval igen. De azért azt vedd figyelembe, hogy általában ők csak úgy vannak és nem nagyon csinálnak semmit, nyugis állatok. Ha neked olyan állat kell, ami mutatványozik állandóan és látni akarod rajta hogy téged szeret, akkor inkább ne, mert így megunható a teki. Nálam nem volt ez gond, mert más állatom is volt velük együtt.
2015. aug. 18. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Magadat te ismered. Ha félsz attól, hogy megunod az állatodat, akkor várj a beszerzéssel.

Ha egy állatot magadhoz veszel, akkor egy "szerződést kötsz vele", hogy amíg mindketten éltek gondoskodsz róla, jó időben, rossz időben, ha teknősök potyognak az égből, akkor is.

Ha az állathoz nincs kedved, akkora teher tud lenni, mint amekkora örömöt tud okozni, ha jó a kapcsolatotok

2015. aug. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Osztom az előző válaszadó véleményét. Ha már bizonytalan vagy a dologban, szerintem jobb lenne nem belevágni. Egy teki akár 20-25 évig élhet, és harminc centis hatalmas jószágok lesznek. Természetesen lehet szeretni őket, de úgy mint egy teknőst, és nem úgy mint egy kutyát, vagy macskát. Sosem lesz a társad, nem lesz hálás, nem taníthatod semmire, nem játszhatsz vele, és nem jópofa. Viszont egész nap az aljzatot dúrja, napozik, szunyókál, vagy éppen téged figyel a víz alól. Lehet őket szeretni, de hüllőt tartani más, mint hörcsögöt, papagájt vagy más állatot.
2015. aug. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha eleve félsz attól,hogy megunod, az egy nagyon jó felismerés, mert nem vágtál bele azonnal, ahogy eszedbe jutott. Azt javaslom,hogy várj még a dologgal, szánj időt arra,hogy olvasok róluk, nézegeted a kirakatban és ha fél/egy év után is szeretnéd, akkor vágj csak bele.
2015. aug. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szerintem is várj vele.nekem a macskáim mellett van vízi tekim. jó nézni ahogy alkot,de kivenni nem igazán lehet,mivel nem teszel neki jót,stresszeled vele feleslegesen.

szerintem olyasmi mint a hal,de tovább él és aranyosabb. én tényleg szeretem nézni ,ahogy túrja az aljazatot vagy levegőt vesz,kajázik stb.

valamint egy jól berendezett akvárium a szoba dísze is lehet

de tényleg nem olyan mint az emlősök,nem fogsz tudni vele játszani meg tutujgatni.

szerintem is nézegesd boltokban/videókon a tekiket ,olvasgass utána ,hogy mekkora hely kell nekik,mit esznek stb.

és várj még vele ,ha nem vagy biztos. mert tényleg sokáig élnek,meg kell gondolni.pl ha a világ másik végére akarsz költözni jövő évben akkor nem ajánlom,mivel akkor valószínű úgyis itthon hagynád.vagy azt is kell nézni,hogy sok albérletben sem lehet.

valamint a takarítás. ha van vízszűrőd is rendszeresen kell takarítani.

maga a teknős és a dolgok hozzá drágák. de a fenttartása szerintem nagyon minimális. ezt is vedd figyelembe

2015. aug. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!