Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mennyi időt szabad a szárazföl...

Mennyi időt szabad a szárazföldön legyen egy ékszerteknős?

Figyelt kérdés

2015. máj. 25. 08:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Mármint napozni? Én max fél órára szoktam kivinni a kicsiket, a nagyok maguktól is ki tudnak menni, ők több időt kint töltenek, néha órákat. Ha nincs túl nagy meleg, persze.
2015. máj. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az én teknősöm 1 éves. Akkor egy fél órát hagyom kint, de az baj hogyha egy picit többet marad? Amúgy köszi szépen!
2015. máj. 25. 10:27
 3/9 anonim ***** válasza:
A teknősök szárazulata az akváriumban kellene lennie, ahova kijárhat megszárítkozni és napozni az UVB-je alá. Minden hüllőnek saját behatárolt élettere van a természetben is, amit soha nem hagynak el, csak ha valami tragédia történik, például kifosztják, vagy elfoglalják a fészkét, esetleg dominánsabb, agresszívebb fajtársa elűzi. Minden teknősnek a saját életterében van biztonság érzete, ezen kívül rejtőzködni kezd. A fogságban tartott teknősök élettere az akváriuma. Ha innen kivesszük, akkor egy másik élettérbe, a saját életterünkbe kényszerítjük, amit persze megszokhat idővel, de kockázatos, és természetellenes a számára. Nagyon hamar kiszárad a bőre, ami súlyos betegségekhez vezet, és a stressz gyengíti az immunrendszerét. Szóval ha lehet ne vegyük ki az akváriumából, és majd ő eldönti, hogy a szárazulatán mennyi időt kíván tölteni. Az ösztönei megbízhatóbbak, mint a mi óránk...:)
2015. máj. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2015. máj. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. De ha van egy kis szigete és arra még eddig soha nem láttam kijönni akkor se vegyem ki, hogy egy kicsit szárítkozzon?
2015. máj. 25. 14:57
 6/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Kedves kérdező, én a kicsiket úgy szoktam kivinni napozni, hogy vízben természetesen. Ha azt akarod, hogy szárítkozzon meg, kilépőre van szükségük.
2015. máj. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, mióta van ott. Ha új az állatka, lehet, hogy még nem melegedett meg. Ha megbátorodik, ki fog menni. Az jó, ha erre van lehetősége.

Azt ajánlanám, hogy szoktasd meg velük, hogy ott vagy a közelükben. Különben mindig meg fognak ijedni.

2015. máj. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Meg kell bíznunk az állatok ösztöneiben, jobban tudják mire van szükségük mint mi. A páncélja és a bőre egészségéhez meg kell szárítkoznia, plusz a vedléshez is szükség van erre. Ha van szárazulata, akkor ki fog menni, vagy lehet, hogy ki is jár, csak nem veszed észre, mert épp akkor nem vagy ott. Másrészt akkor mennek ki szívesen sütkérezni ha melegebb van a kövön, mint a vízben. A kilépőjén 30-32 fok is lehet, imádni fogja...

Szóval inkább ne vedd ki az akijából, ne írjuk felül a természetes ösztöneiket.

2015. máj. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm szépen!
2015. máj. 26. 16:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!