Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Van olyan hogy a gyík bemegy...

Van olyan hogy a gyík bemegy a gyermek szájába és csak tejjel lehet előcsalogatni?

Figyelt kérdés

Barátom mondta, hogy vidéken ismert, hogy a csecsemő vagy kisgyermek szájába bemegy a gyík, a tejre és csak tejjel lehet kicsalogatni.


tejet tesznek a gyerek szájához és csak úgy lehet kiszedni a gyíkot, aki lement a gyomorba vagy a gyomorcsőbe a tej miatt.


Ez igaz?


2014. márc. 20. 18:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Találkoztam már nálad biológiából jóval tájékozottabb 7 évessel...

Semmilyen állat nem annyira hülye, hogy lemásszon egy másik állat (pl. az ember) száján önszántából. A gyomor pont nem a legkellemesebb környezet. Pláne nem fészket építeni.

2014. márc. 25. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Azóta tudtatok meg többet?
2014. márc. 26. 19:55
 13/18 anonim ***** válasza:
Milyen többet? A biológia, és etológia szabályait nem fogja áthágni semmiyen állat sem. Tényeg ilyen nehéz felfogni, hogy a falusi ismerősödnek nincsen igaza? Én 7 évesen már nagyobb IQval rendelkeztem, mint te. Általános sulit elvégezted egyáltalán, csak mert tudtommal természetismeret ott is van, ilyen kérdésekből nem nézem ki belőled, hogy iskolát látott ember lennél.
2014. márc. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
igen, tudunk többet. hogy baromság...ennyi neked miért nem elég?
2014. márc. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Van persze! Bennem egy vérszopó malac lakik,de pechemre csak akkor jön ki ha telihold másnapján tibeti kecskével közösülök !! Nem árt vigyázni


GYOMORCSŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐ ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

2014. márc. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ezt régen falun akkor mesélték, amikor kivitték az asszonyok a csecsemőket a határba, a hátukon volt, amíg kapáltak. Később letették az árnyékbe. Ha beteg lett a gyerek valamiért, jöttek az ostoba babonák. Pl. a gyerek kihányta(?!) a bélférget, amelyik szalagszerű darabokban jött ki belőle. Elsősorban a háziállatok miatt fertőzödtek meg. Májmétely, szalagféreg stb. szinte mindenkit megfertőzött. Ma már inkább egzotikus országokba utazók hozzák haza ezeket a betegségeket.
2014. márc. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Még az én gyerekkoromban is mindenki félt attól, hogy bemegy a gyerek fülén a darázs és kirágja az agyvelejét! Ezek több ezer vagy tízezer éves babonák.
2014. márc. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ez viszont nem babona, de nálunk már régen nincs.

[link]

2014. márc. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!