Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Van olyan hogy a gyík bemegy...

Van olyan hogy a gyík bemegy a gyermek szájába és csak tejjel lehet előcsalogatni?

Figyelt kérdés

Barátom mondta, hogy vidéken ismert, hogy a csecsemő vagy kisgyermek szájába bemegy a gyík, a tejre és csak tejjel lehet kicsalogatni.


tejet tesznek a gyerek szájához és csak úgy lehet kiszedni a gyíkot, aki lement a gyomorba vagy a gyomorcsőbe a tej miatt.


Ez igaz?


2014. márc. 20. 18:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy baromság. A gyíkoknak eleve nem szokása házakba bejárkálni, főleg nem tejért. Nem tudom ki találta ki hogy a hüllők szeretik a tejet, már sokszor hallottam, de semmi alapja nincs. A gyíkok pedig még egy csecsemő közelébe sem merészkednek, mert potenciális ragadozónak tekintik, mivel nagyobb náluk. Nem kell emiatt aggódni.
2014. márc. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
sztem kamu. de ha a gyík lemegy a gyomrodba, akkor ott a gyomorsav szetmarja. mit keresne csecsemő mellett egy gyík? hívogatják a gyikot. gyíkocska gyíkocska Gyere ki, itt a tej igyad meg.. vagy hogy xD
2014. márc. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ennél nagyobb kamu dumát ritkán hallok, pedig naponta nézek fel gyk-ra. Semmi nem igaz belőle, és látszik, hogy a pletyka terjesztőinek sem biológiai, sem etológiai, sem anatómia ismereteik nincsenek.
2014. márc. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Nagymamám mondott régebben ehhez hasonló baromságot:

A csecsemő hasát kirágta(!) a kígyó(!) és belefeküdt össztekredve a gyomrába a tej miatt.

A hiedelem ugyan létezik, de abszolút nem igaz.

2014. márc. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

ez így van, pont mint amikor kacsa mászik a segglyukadba, és nem szabad gabonaféléket enni ezalatt, mivel akkor nem jön elő!!



kérlek kíméld meg a társadalmat attól h szaporodsz, és külön megkérlek, hogy szavazni se menjél el!!!

2014. márc. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Azt mondta, falun ismerik azt, hogy a gyík a gyermek szájába bebújik a tejre, mert szereti a tejet és lemegy a nyelőcsövébe vagy a gyomrába és csak tejjel lehet előcsalogani.


Tejet tesznek a gyerek szája elé és előbújik a gyík, de kézzel nem lehet kiszedni


Aki ezt mondta, annak a falun nevelkedett felesége mondta, aki ha meglátott egy gyíkot rimánkodva, futva elmenekült nehogy belemásszon a szájába


Ezt több generációs falusiaktól hallották. Eszerint ez csak egy rémmese ? Gyanús volt nekem is. Nem hittem el, ezért kérdeztem meg, de akkor eza kígyós, gyíkos tejes gyomros tőrténetek honnan a túróból keletkeztek ? Mi az alapjuk?

2014. márc. 23. 09:58
 7/18 anonim válasza:
Én olyat hallottam, hogy a fejtetű belemászik a falba és kirágja a matávos netkábelt és átköti a digisre, és csak pénzzel lehet rávenni, hogy visszakösse
2014. márc. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Ma mondta egy tőzsgyökeres falusi ismerősöm, hogy ez a gyíkos dolog teljesen így van, sőt. Van olyan hogy a Gőte, ami mérgező az bebújik a gyerek szájába és lemegy a gyomrába, ahol olyan az éghajlat, a szavaival, de a közegre célzott gondolom, hogy ott fészket rak, letelepedik és csak nőstény ivarzó gőtével lehet előcsalogatni.


Ez vagy az előbbi igaz ? Ezt az ivarzó állapotban lévő gőtét el tudom képzelni.

2014. márc. 24. 17:41
 9/18 anonim ***** válasza:
A gőte minden bizonnyal olyan állat, ami kedveli a gyomorsavas közeget... Jézusom, hány éves vagy? A tőzsgyökeres falusi ismerősöd csak egy tőzsgyökeres falusi. Semmit nem ért a biológiához, ezeknek az ostoba frázisoknak valószínűleg valami betegség lehet az alapja, mittudomén, mondjuk a gyereknek gyomorrontása van, és tejet itatnak vele. Afrikában ha egy kecske elvetél, azt hiszik, hogy valamelyik nő szülte meg a gonoszt, és megverik őket, ez sem különb hiedelem a te gőtés-kígyós sületlenségeidtől. Ahelyett, hogy ostoba falusiakra (és ezt nem pejoratív értelemben mondom, inkább csak az iskolázatlanságukra utalva) hallgatsz, tanulhatnál rendesen biológiát mondjuk, röpke fél év után elfelejtenél minden ilyen hülyeséget.
2014. márc. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Honnan tudja, hogy merre van a gyomor? Én a helyükben a tüdőbe mennék, az nem olyan savas, habár kicsit szeles lehet...
2014. márc. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!