Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Zöld anolisz, miért nem eszik?

Zöld anolisz, miért nem eszik?

Figyelt kérdés

Szeptemberben vettem egy Zöld Anoliszt, Egy jó darabig tücsköt evett, aztán azt megunta, és vettem neki lisztkukacot, ami tudom hogy nem a legjobb tápértékű dög, de vitamin poroztam.Aztán egy idő után az sem kellett neki, most vettem neki pici fekete tücsköket, de valamilyen okból azt sem eszi, hiába mászik az orra előtt. Körülbelül 2 hete találtam bent nála pár vedlés darabot, szóval gondoltam hogy azért nem evett, de azóta már ehetne nem?Hőmérséklet a napozón 33°C, máshol 25-30°C között mozog. páratartalom 60-80%. A terrárium bőven elég neki, nagyobb is az előírtnál, de annyit kell róla tudni, hogy egy szekrénybe lett beépítve.


Mi lehet a gond?



2013. nov. 7. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem fogja megenni a fekete tücsköt, nálam több hüllő sem ette meg, volt ami el is menekült előlük.


A feketék agresszívabbak és lehet hogy keményebb a házuk. Inkább barnát vegyél neki azt meg fogja enni.

2013. nov. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
vagyis nem házuk hanem kitinpáncéljuk, de azért érted :D
2013. nov. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Semmi érdeklődést nem mutat a kaja iránt, azért valamit csak kellene, mielőtt megijed tőle...:/
2013. nov. 8. 07:59
 4/4 anonim ***** válasza:

Lusta megenni, mert túl kemény.


Nálam a szakállasagáma a fekete tücsköket hagyta hogy elfoglalják a helyét, a fűtőkövét, ő meg elhúzódott arrébb. És addig nem ment vissza a kőre, amíg ki nem vettem a tücsköket. Effektíve nem látszott rajta hogy fél, de biztos félt, ha nem zavarta el őket a kedvenc helyéről.

2013. nov. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!