Tudnátok segíteni teknősökkel kapcsolatban?
Minek név egy ilyen hüllőnek? Úgysem hallgatna rá!
Tartás akváriumban, de legyen stégje.
Szaporításához nem értek. Tulajdonképpen egyáltalán az egész témához sem értek, mert sosem volt teknősöm.
Etetés; kérdezd meg a kisállat-kereskedésben!
Talaj? Hmmm
Remélem sokat segítettem:_
A talajt képezhetnék különböző méretű kövek, és homok.
A tartás akváriumban. (Legyen benne víz és száraz rész is.)
Etesd nagyon apróra vágott hallal.
A név meg legyen valami rá jellemző.
Nekem két ékszerteknősöm van!
Dávid és Góliát (3 évesek):D
100 literes akvárium félig vízzel vízfűtés 26°C-ra állítva és szivacsos/aktívszenes vízforgató, alul kavics egy kis műnövénnyel, mert az élőt 2 perc alatt elfogyasztják.
Középen van egy sziget, mely fölött van egy lámpa aminek olyan a búra kiképzése belül, hogy kikapcsolás után még foszforeszkál, tehát nincs egyből sötét.
Én már csak hetente egyszer etetem őket a olyan mennyiségű kajával, mint fejméretük kétszerese. (főleg nyers hal, de osztriga, csiga, giliszta, lisztkukac is jó, a kicsi teknősöknek jó még a vizibolha és a vörös szúnyoglárva) A szívmixet meg az egyéb szárított sz@rokat felejtsd el.
Szaporításhoz spéci cuccok kellenek így azzal nem foglalkozom.
Név tetszés szerint, a tekinek mindegy, ahogy szólítani akarod őket.
Olyan akváriumot kell biztosítani, amiben van szárazföldi kilépő is, vagy szigetet venni/készíteni bele. A gyárilag lépcsővel, szigettel felszerelt akváriumoknál vigyázni kell, ha a teknősök elérik azt a nagyságot, hogy felérik a szigetről az akvárium tetejét, megszökhetnek.
Állatkereskedésben található sóder megfelel az aljára.
Ha jól fűtött a szoba (avagy fázós vagy) elvannak szobahőmérsékleten is, de legtöbb lakásnál melegítőlámpa mindenképp ajánlott. Célszerű ablak közelébe helyezni, ahol a napozó szárazföldjükre rásüt a napocska.
Az akváriumot díszíteni max. kövekkel érdemes, a tekik szeretnek túrni, rendezkedni, ha egy kő holléte nem tetszik nekik, akár egész nap képesek taszigálni (vagy csak úgy).
Etetés: lehet élő takarmánnyal (állatkereskedésben kapható, pici hal, lisztkukac), azt mindenképp külön akváriumban vagy más vizes edényben, mert nagyon koszol. Fagyasztott apróhal (minden hipermarket mirelitjeinél találsz) felengedve szintén jó. Száraztáp mehet néha, de ne azon éljenek, hiánybetegek lesznek. Vitamincseppeket is lehet kapni kiegészítőnek, vízbe pöttyinteni vagy az ételükre. Etetés kisebb tekiknél mehet hetente többször is, pár naponta. Hajlamosak túlzabálni magukat, nem árt odafigyelni, a teknősök szinte mindig éhesek.
A vizet rendszeresen kell cserélni, az akváriumot tisztítani kell. Ne maradjon benn ételmaradék, a levált pikkelyek se úszkáljanak ott sokáig. Nem árt állni hagyni a csapvizet egy ideig pucolás után, mielőtt beleteszed a tekiket, a hőmérsékletre nagyon ügyelj. A tekiken is megül az alga, a páncéljukat langyos folyó víz alatt fogkefével, puha szivaccsal, fültisztítóval le lehet pucolni. A nem megfelelő hőmérsékletű, vagy nem elég tiszta víz első tünetként gyakran eredményez szemgyulladást, ezt ideiglenesen könnyebben tisztítható tartóba áthelyezéssel, napi többszöri vízcserével és szemcseppel ki lehet kúrálni.
Szaporításhoz nem értek, kezdő tekisként szerintem nem is kéne ezzel foglalkozni, de nagyon kis teknősöknél még nem biztos, hogy meg lehet állapítani a nemüket, szóval nincs garancia, hogy párt kapsz (és valószínűbb, hogy tesókat).
Ahogy nőnek egyre nagyobb, én 35 literessel kezdtem, 1,5 év múlva mentek egy 100 literesbe.
Az ára változó literenként 100-200 forint között...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!