Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Segítség! Teknőskérdés!?

Segítség! Teknőskérdés!?

Figyelt kérdés

Most szeretnék venni egy vörösfülű ékszerteknőst!

Mit adjak majd neki enni?Mit és mennyit?Meg milyen időben?

Hány órán keresztül lehet bekapcsolva a lápma?(sütkérezésre)

Lesz neki szaga?

Milyen gyakran kell majd tisztítani?


2013. jan. 13. 11:33
 1/6 anonim ***** válasza:
19%

fu hát ne minden kérdésre tudok válaszolni,már régen volt teknősünk,egéypként ők is vörös fülűek voltak. enni adhatsz nekik boltokban kapható bolharákot, van ilyen vitamonos teki táp,ami fontos, de van azt hiszem szárított hal is ami ó nekik. úgyhallottam hogy nnyit kell enni adni nekik amekkora a feje de ez lehet hül yeség.mi annyit adtunk nekik amennyit kértek és ahogy egyre nagyobbak egyre többet kell nekik enni adni így egyre gyakrabban kell majd tisztítani a vizet.mi ezt úgy oldottuk meg hgy külön akváriumban vagy a csapban etettük meg őket. ömm szerintem néha vedd ki őket az akváriumból és "sétáltasd" meg őket.mi gyakran vttük le őket a fűbe, nyáron, de nagyon kell rájuk figyelni.

de igazán utána olvashatnál,biztos találsz valamit neten.

2013. jan. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ja és mi még néha adtunk nekik enni nyers májat ,kicsire darabolva.
2013. jan. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
40%

A fűbe semmiképpen ne vidd ki az állatot,akármilyen betegséget könnyedén összeszedhet!

Szerintem egész nap úgy hagyhatod neki,éjjelre pedig ki lehet kapcsolni.

Ha van szűrő,szerintem csak enyhe szaga lesz ha fölé hajolsz.

Kb 2 hetente,szűrővel talán több ideig is kibírja.

2013. jan. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kell nekik lámpa, vízmelegítő és vízszűrő.

A lámpa egész nap be van kapcsolva, imádnak napozni, csak éjszakára van kikapcsolva, de a vízmelegítő akkor is megy, hogy ne hüljön ki a víz.

Kaja főleg fagyasztott fehér hal, néha szárított bolha vagy táp, néha csirkemáj nyersen.

Külön tálban etesd őket, akkor sokáig tiszta marad a víz, és nem lesz büdi. Nekem 4-5 hetet tiszta a víz, alul van benne kavics is.A szürőt 2-3 naponta kimosom és nagy ritkán teszek bele kristály tablettát.

2013. jan. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
amit az előzők leírtak azokat nyugodtan ajánlom én is.én naponta reggel adok a teknősnek egy apró halat és azzal elvan egy napig, a lámpa akkor égjen amikor kint süt a nap így ki tudja magát aludni.tapasztalatok szerint a sok májtól büdösebb lessz a víz de azt is csak akkor érzed egy kicsit ha föléhajolsz.4-5 naponta bőven elég a vízcsere. Csak akkor vidd ki a fűbe ha nincs ott más állat biztosan mert akkor nagy az esély a fertőzésekre. Nagyon kell rá figyelni a fűben mert hamar el tud szaladni hiába megy lassacskán
2013. jan. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nyilván ha májat adsz neki akkor gondolom nem az akváriumba hanem másik edénybe . így láss csodát nem lesz büdi a vÍz
2013. jan. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!