Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mik kellenek egy viváriumhoz?

Mik kellenek egy viváriumhoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék egy növényes terráriumot késziteni,olyan növényekkel amik az essöerdöben honosak.A terráriumot vágatnam üvegböl ,kb 30x30x20(széles,magas,hosszú)méretre gondoltam,persze kis állatok nélkül.

Talajnak megfelelő a boltokban kaphato virág föld ?

Milyen növényeket javasolnátok?


Ezek lennének az én kérdéseim,amikre a válaszokat elöre is köszönöm!



2012. nov. 10. 20:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem akarsz bele àllatot? Nekem a madàrpókom vivàriuma olyan, hogy alul viràgföld, arra kókuszrost van szórva. Én nem tudtam esőerdőben honos növényt szerezni, szóval sima növényeket ültetek be, amik szeretik a meleget, ha elhalnak újat rakok be.Kell ugye fűtés, pàràsító, fény. Az enyémben szikla is van.
2012. nov. 11. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem te a floráriumra gondolsz.


A virágföld akkor megfelelő ha a kinézett növényed tartásához jó a virágföld. szerintem előbb növényt válassz és utána gondolkodj azon, hogy milyen talajt kell venned.


Én ha csinálnék (előbb utóbb biztos) akkor rovaremésztő növényeknek csinálnék, mert nekik fontos a pára és a florárium ebben jó, és nekik tőzeget használnék talajnak mert azt szeretik.

2012. nov. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ilyesmiket lehet:

[link]


de ha letakarod a tetejét, akkor lehet mocsári növényeket beletenni. Még akár úgy is, hogy föld nélkül, csak egy pici vizet raksz az aljára, és azt folyékony táppal tápozod. Mondjuk ő pl kőgyapotba is be lehet tenni, vagy akár csak apró kavicsba és tápozni a vizét folyékony táppal, pl Easy-life ProFito.


Én úgy növesztek pl hydrocotyle sp. japan nevű növényt, amit vizinövénynek árulnak, hogy magas párataralomban növesztem kifele a vízből is és gyorsabban nő kint, mint a víz alatt. Kertészetben is így növesztik őket.


pl itt is vannak ilyesmik, hogy miket lehet, az apróbb növények közül, ami ugye kis terráriumba is mutat valahogy:

[link]


Anubiast is tarthatsz benne, de abból csak olyan fajtákat, aminek nem elipszis alakú a levele. Tehát amit díszhal boltban van pl Anubias barteri az víz alá való, de van olyan is, pl az Anubias gracilis, vagy az Anubias hastifolia, ami szárazföldi de mocsári. Pl ezt a fajtát tartom én úgy, hogy a gyökere tocsog a vízben, a szárai, levelei kilógnak és szerintem baromi jól néz ki. Még fogok több ilyen növényt hozni. 1200 Ft ahol én vettem és kb olyan 25 cm magas.

[link]

Nagyjából ilyen levele van (háromszög alakú) nekem tetszik. Fényszegény környezetben is virul. Nem kell neki sok fény: [link]

2012. nov. 15. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen hable,sokat segitettel!
2012. nov. 18. 15:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!