Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ideiglenes teknőskimászó...

Ideiglenes teknőskimászó legóból, szerintetek nem lenne veszélyes? Nem oldódik semmi mérgező anyag a legóból, ha sokáig van vízben?

Figyelt kérdés
Nem értek ennyire a műanyagokhoz, amúgy csak 1-2 hónap lenne, ameddig megvalósítom az új kimászót, csak ahhoz kéne felesleges 15k az meg most nincs:P

2012. aug. 23. 00:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én attól tartanék csak, hogy a teknős felsérti a lábát az éles széleken vagy megrágja. Mérgező anyag nem hinném, hogy kioldódna belőle, de ha elakad az emésztőrendszerében, az gond.
2012. aug. 23. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szerintem rossz ötlet, ahány állat, annyiféle baja lehet ilyen-olyan dolgoktól.


Inkább felejtsd el a legót és tegyél be neki gagyibb cserép/agyag kimászót ill. teknősszigetet, ezeket pl. a vaterán nevetséges áron megveheted.

2012. aug. 23. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy egy 28 cms vadállatról van szó, a "gagyibb" teknőskilépőket felborítja, lelöki a falról, vagy csak egyszerűen nem fér fel rájuk, a cserépdarabkák meg kőépítgetős dolgok meg nagyon nem jöhetnek szóba, már csak az 50cm mély víz miatt sem:) láttam egy videót most youtubon, amiben egy felfordított sörös rekesz volt bent nekik, ezt lehet holnap beszerzem:P
2012. aug. 23. 01:28
 4/13 geobarbi ***** válasza:
az eredeti legó nem éles, és mivel a gyerekek is nyalogathatják, kétlem, hogy bármiféle káros anyagot kiengedne magából.
2012. aug. 23. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Láttam olyan akváriumot, amiben legó vár körül úszkáltak a halak. Nem oldódik, mert anyagában színezett műanyag. Nem túl természetes, de ezen kívül semmi. Az akváriumi műnövények, vagy a műanyag teknős sziget, műanyag pálmafával se különb. Ha ilyen szinten nézzük lehet akár legó is, tökmindegy.
2012. aug. 23. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szedj a parton, utcán egy nagy követ,áztasd ki,mosd le és tedd be azt ideiglenesen, tök ingyen van.
2012. aug. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Platypus ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=TNP5GBs2gLY

A legót elég sokan használják erre a célra, és működik. Nem szép és nem természetes, de legalább nem is veszélyes.

Csemperagasztóból nagyon szép műsziklát lehet alkotni és elég olcsón megkapod, nem kell hozzá 15k.

2012. aug. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
a köves megoldások mint mondtam nem kivitelezhetőek, a vízmélység miatt, eléggé erős legény vagyok, de egy 50cm átmérőjű kővel valószínűleg meggyűlne a bajom, arról nem is beszélve, hogy az akvárium alja mit szólna hozzá:P csesztetni meg nem fogom szerencsétlen állatot, azzal hogy leengedem a vizét. a csemperagasztós dolog valóban jó ötlet lenne, komplett háttércserével szép is lehetne akár, de én most inkább mégis a legó mellett döntöttem, unokaöcsém már építi is:) 15k azért kell mert egy komplett terrorium lsze kialakítva az akvárium felett, és alulról szabad átjárása lesz a tekinek.
2012. aug. 23. 10:57
 9/13 anonim ***** válasza:

tegyél bele 2 téglát egymás mellé...nagy is, nehéz is (nem mozdítja el)

nem oldódik belőle semmi, de azért előtte sikáld meg kefével, meg áztasd egy kicsit

2012. aug. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
28 centi?Milyen teknős?o.o
2012. aug. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!