Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hová vigyem a teknősömet?

Hová vigyem a teknősömet?

Figyelt kérdés
Sajnos külföldre való költözés miatt meg kell válnom két éves teknősömtől. Szeretném a természetben elhelyezni, reménykedem, hogy ott jó lesz neki, de nem a Margit szigetre akarom vinni, mert ott a sok gyerek meg turista kiszedegetné meg vissza dobná,(sajnos ezeket láttam). Tudna valaki ajánlani egy tavat ahol lennének társai és jól érezné magát? Hallottam egy étteremről Érden ami mellett van egy tó csak nem tudom hol van, hallott már arról valaki? Állítólag nagyon jó! Amúgy ékszerteknősről van szó!

2012. júl. 17. 14:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Inkább valakinek elajándékoznám,minthogy kirakjam valahol,és valami miatt elpusztul...
2012. júl. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 dirtboy ***** válasza:

szerintem is inkább valakihez intézd be,legjobb lenne egy olyan emberhez akinek kerti tava van és teknősöket is tart benne.

ha csak elviszed egy tóhoz nem biztos hogy életben marad,eddig kapta a kaját most meg hirtelen már vadásznia kéne.


merre felé laksz?

2012. júl. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Állatkertbe vidd be vagy ajándékozd/add el.

[link]


Mekkora, milyen nemű, fajtájú, hová való (megye)?


Talán a Praktikerben(fót) még vannak teknősök, lehet oda befogadnák.

2012. júl. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én úgy hallottam, hogy az ékszerteknősöket nem szabad kiereszteni a természetbe, mert elég erőszakosak és megtámadhatják a mocsári teknősöket, amelyek viszont fokozottan védett állatok itt magyarországon. Szóval senkinek sem ajánlom hogy eleressze őket, inkább keress fel egy állatkertet, vadasparkot, vagy nézz új gazdi után.
2012. júl. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Budapesten lakom, a teknős két éves 17 cm és nőstény!
2012. júl. 17. 15:23
 6/14 dirtboy ***** válasza:
az messze van,én borsodi vagyok
2012. júl. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
hát nem mondom, hogy elküldöm postán :) Nincs ismerősöm akit érdekelne, én úgy hiszem, hogy olyan tóba ahol sok az ékszer teknős, ott jó élete lenne, eltanulná tőlük a praktikákat! És jobb élete is lenne, nem lenne bezárva egy üveg terráriumba!
2012. júl. 17. 15:55
 8/14 anonim ***** válasza:
Vidd el a Budakeszi Vadasparkab, vagy a Jászberényi Állatkertbe, ott kint kerti tóban vannak a tekik.
2012. júl. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Magyarországon törvény tiltja az ékszerteknősök eleresztését, ugyanis kiszorítja az itthon őshonos mocsári teknőst! Inkább add be egy állatkertbe, csak befogadják.
2012. júl. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Oké, de amúgy egy csomó tóba egyáltalán nincs is mocsári teknős!
2012. júl. 20. 19:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!