Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mit tegyek?! Ez komoly?! ://

Mit tegyek?! Ez komoly?! ://

Figyelt kérdés
az a problémám, h a kicsi sárga fülű ékszerteknősöm (fiú) kezd rosszalkodni! ma este amikor a kezemben fogtam, elkezdte harapdálni a kezem! persze csak 1-szer de nem is szeretném ha többször tenné! Lehet h nyugalomra vágyik? Hagyjam ma már békén? Ez lehet a gond? Azt hallottam simogatni kell, kézbe venni, és akkor nagy korára nem fog harapni. Ebben mennyi az igazság? Egyébként állatkereskedésből vettem, és 2 hónapja van nálam! Rendes kap enni is! Nem bántom, és jó helye van, nem depis! A válaszokat előre is köszi, de csak használhatót kérek! :)
2012. júl. 8. 18:13
1 2
 1/12 milk1122 válasza:
valoszinü azért harap mert védekezik egyébként nem lessz majd késöbb semmi baja veled csak foglalkozni kell vele :D
2012. júl. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem olyan könnyű megszelídíteni, mint egy macskát, vagy pl egy görög teknőst.

Lassan haladj vele, hagyd, hogy mászkáljon rajtad, stb.

Nem biztos egyébként, hogy sikerül megszelídíteni! valamennyire kézhez lehet szoktatni, de egy ragadozó hüllőnek sok kell, hogy teljesen szelíd legyen. Ne legyél nagyon rámenős.

És mindig moss kezet, mielőtt fogdosnád, nehogy kajaszagú legyél.

2012. júl. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

A teknősök nem nagyon szeretik ha kézbe veszik őket, de egy bizonyos idő után persze megszokják. Természetes, hogy így eleinte még védekezik.

Engem is már megharapott párszor, csak akkor azért mert kajának nézte az ujjam :)

2012. júl. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
de akkor ez nem komoly? köszönöm nektek..:) a gond az, hogy eddig nem harapott, de nem bántom miért védekezik? ://
2012. júl. 9. 14:57
 5/12 A kérdező kommentje:
2 hónapja van nálam, de eddig nem csinálta ezt, pedig simogattam, kézben fogtam..://
2012. júl. 9. 14:59
 6/12 anonim ***** válasza:
Az én teknősöm akkor harapott amikor éhes volt...
2012. júl. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
mennyi idősen adják el a kereskedésben? mert attól számítva van nálam 2 hónapja..köszönöm Dinobuster, de nekem szinte egész nap éhes..:) koldul, de nem tudom mit csináljak, olyan aranyos :) próbálok kevesebbet adni neki. olyan 4-5 hónapos tekinek mennyi időközönként kell adni enni 1 nap?
2012. júl. 9. 17:29
 8/12 anonim ***** válasza:

Ilyenek az ékszerteknősök! Mindig éhesek! :D :P

Az enyém is folyton enne. Most kint van a kerti tavunkban, nem tudom hogy el tudja-e kapni a kis koi pontyokat vagy az ebihalakat, de amikor száraz kaját szórtunk be, nem nagyon láttuk felbukkanni. De végülis elfogyott, de láttam hogy a halak is ettek! :P

2012. júl. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
23%
És szerintem 3x 4x elég adni egy nap, de amikor már nagy akkor szerintem gyakrabban, na meg nagyobb adagokat. A mi teknőseink kb két és fél éve vannak nálunk, amikor elhoztuk őket a kereskedésből még nagyon kicsik voltak, ma meg már az ékszernek nagyobb a páncélja mint a tenyerem! :)
2012. júl. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

M I ?!


Egy ékszertekinek elég egyszer enni adni naponta, általánosságban annyi kaját, amennyi a fejének és nyakának a tömege!

De azt is csak nagyon fiatalon, ilyen 5-6 cm-es korukig.

Utána naponta 2szer, majd 15 cm-től hetente 2 szer!!!


Hogy tartod te az állataidat, ha ilyen alapvető dolgoknak sem nézel utána??!!

Legalább ezt olvasd el légyszives!

[link]

2012. júl. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!