Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mi történik a teknőssel ha a...

Mi történik a teknőssel ha a hátára fordul?

Figyelt kérdés

Hallottam olyanról hogy megdöglik... ez valami urbán legenda, vagy csupán olyan formában igaz, hogy idővel elpusztul, mivel nem tud visszafordulni magától a hasára (éhen/szomjan hal, kiszárad, szabad préda predátorok számára, etc.)?

Esetleg okozhatja a halálát valamiképp a gravitáció szervekre gyakorolt hatása (persze fordított pozicioban) közvetlen a hátrafordulás következménye képp?


2009. máj. 4. 18:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annyit tudok mondani,bár nekem vizi teknősei vannak,hogy sekély vizben jó párszor találtam már hátra fordulva őket..na nem tlejesen hülyék,kidugták a fejüket a vizből elég vicces látvány:-D De átlalában addig feszegetik a végtagjaikat,hogy vissza tudnak fordulni! A szerveivel semmi nem történik,ebben biztos vagyok..ha nem tud visszafordulni sehogyan,akkor nyilván éhen/szomjan hal,ha nincs vizben.
2009. máj. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én teknősöm szeret "leugrálni" a kicsi szikláról és a hátára fordul.Eddig semmi baja nem lett...mindig amit hallom a koppanás már tom h vissza kell fordítani. xD
2009. máj. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Visszafordul az magától is...
2009. máj. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%

visszafordulnak maguktól

ne aggódj

2009. máj. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Régebben "játszottam" ilyesmit a teknősökkel, és még a leglehetetlenebb helyzetből is visszafordultak.
2009. máj. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A szárazföldiknek, ill. a domborúbb páncélzatúaknak problémás a talpraállás, némelyik valóban elpusztulhat, mert nem tud visszafordulni.
2009. máj. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
mi történik? hát hanyat fekszik!!!:DDD
2009. máj. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Természetes h vissza fordul nem ilyen hülyén találták őket:)különben már kihaltak volna az őskor óta mivel ez a faj nem változott olyan sokat azóta.
2010. febr. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
sőt szinte nem is változott :D
2010. febr. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 andrea bognar válasza:
hát hogyha magasabb a viz akkor meg is fulladhat mert nem bir vissza fordulni !!! (végülis ezt olvastam)
2012. dec. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!