Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen más fajú víziteknőssel...

Milyen más fajú víziteknőssel tartható együtt a vöröshasú huszárteknős (Emydura subglobosa)?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat!
2011. jan. 14. 22:07
 1/4 anonim válasza:

Ajánlom neked ezt a fórumot, kérdezd meg bátran, segítenek! :)


[link]

2011. jan. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálam egy sárgafülű ékszerteki mellé került egy vöröshasú huszár. Nekem azt mondták hogy méretben kell hozzá illőt venni. A fajta másodlagos.
2011. jan. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nekem először csak egy Pézsmateknősöm volt, lett egy nagyobb akváriumom, de egy Pézsmateknősnek nagy lett volna. Aztán megláttam a Vöröshasú Huszárteknőst, rögtön beleszerettem, összeraktam őket, de a Pézsma rátámadt szegényre. Csak nyugodt, nem agresszív teknősökkel rakd össze. Az Ékszerteknős is kicsit agresszív, szerintem a legcélszerűbb, ha veszel mellé egy másik Huszárteknőst, az a biztos. Mert a különböző fajoknak eltérő igényeik vannak, pl: vízhőmérséklet,mászási lehetőség, stb.
2012. aug. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Pár év késéssel, de válaszolok: az ausztrál teknősök nem alkalmasak társas akváriumokba, mert:


1. Egészen más életkörülmények kellenek nekik, mint a legtöbb teknősnek:

- Fontos a kiváló vízminőség. Ez alatt nem a ránézésre tiszta, hanem a ténylegesen, biológiai értelemben vett tisztaságot értem. Ehhez külső biológiai szűrés szükséges, a víztömeg óránkénti ötszörös átforgatásának képességével.

- Állandó trópusi, tehát 28-29 fokos vízhőmérséklet kell neki, különben megfázik. Soha nem teleltethető!

- Mivel a természetben mészkő aljzatú folyóvizekben él, ahol magas a pH, amiatt meg kevés a kórokozó, így hajlamosabbak a gombás bőrbetegségekre. Emiatt kötelező az enyhén lúgos kémhatású víz (pH 7.8-8.4) fenntartása.

- Közepesen magas vízkeménység (KH:5d, GH:11d), amit mészkődara adagolásával érünk el, ez segít stabilizálni a pH-t.

- Nagyon nagy mozgástér: 1-2 felnőtt példány esetén minimum 120-180cm x 60cm x 60cm akvárium ajánlott, 45 cm-es, vagy annál nagyobb vízmagassággal.


2. Nem társas lények: a gyengébbeket lenyomják, de egy hasonló méretű ékszerteknős náluk viszont erősebb harapású, így biztosan a rövidebbet fogják húzni! Gyakori a fajtársakkal szembeni agresszió is: a hímek képesek a végtelenségig zaklatni a párzásra éppen nem fogékony nőstényeket, aminek súlyos sérülések, akár hosszú távon pusztulás lehet a vége. Két hím sem való egymás mellé.


3. Táplálkozás: koruk előrehaladtával nagyobb lesz a növényi táplálék iránti igényük, de továbbra is részben egész édesvízi apróhalat, vízicsigákat, rovarokat esznek.


Lényeg: csak haladó teknőstartóknak való fajta!


Gondozási útmutató:

[link]

2014. jan. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!