Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Teknős baj! Mitévő lehetnék méég?

Teknős baj! Mitévő lehetnék méég?

Figyelt kérdés

nem tudom, mit kezdjek a teknőseimmel!

van két vörösfülű ékszertekim...már lassan 10évesek lesznek. a teknősöm (főleg az egyik hepciázik) állandóan kimászik a helyéről. több éven át egy 50X30X50centi magas akváriumban éltek, kialakítva szigettel, fűtéssel....rendzsresen takarítottam, etettem őket, változatos étrenden, sok napozás stb. mindig megtalálta az egyik a módját, miként mászhat ki...(pl. véletlenül belógott a függöny, abba kapaszkodott bele)....meguntam a folytonos harcot, és mivel macska kutya is flangál szabadon a lakásban, féltettem nagyon. beköltöztek teknősék egy narancssárga lavorba:D:D:D:D..de sajnáltam őket, ezért beszereztünk egy naagy akváriumot. egy 120X60X40centiset.....kialakítva szigettel, stb stb..lásd fentiek. a teknős valami okból kifolyólag állandóan az akvárium sarkánál felkúszott, és kiemelkedett az akváriumból.... ma már 2x elszökött és visszamentek újra a sárgaházba....:D a kérdésem csak az, hogy mitől lehet, hogy folyton szöknie kell? minden igényét igyekszem kielégíteniük, táplálék, rengeteg napozás egyebek..nemtudom mit ronthatok el, nem akarom, h szenvedjenek,(ha valahogy kialakítom, h az akvárium tetejét letudjam fedni, hogy rendesen szellőzzön, a teknős problémája nem szűnik meg, csak hát nem tud már kimászni) de azt se akarom, h megsebesüljenek a kimászás-viszarakás harca közben! ötlet?köszike


2010. nov. 15. 23:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Az enyém is mindíg kalimpál, hogy ki akar jönni, ezt én úgy oldottam meg, hogy szabadon van:) Persze nálunk nincs kutya a lakásban. Hetente néhány órát tölt csak vízben, amúgy napozik valahol a házban, ahol éppen kedve szottyan. Amúgy az állataid bántanák? Próbáltad már? Ha igen, akkor fedd le nyugodtan az akváriumot. Egyébként elvileg akkor akarnak kimászni, ha kicsinek érzik a helyüket. Hát nemtudom, nem hiszem, hogy kicsi lenne.
2010. nov. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
a teknősök kifejezetten szeretnek mászni, felfedezni. Nem lehetne, hogy néha mikor a közelben vagy és tudsz figyelni rájuk kiveszed őket?
2010. nov. 16. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nekem volt, h egyszerre 7 vörösfülűm volt.. ők is imádtak mászkálni, hetente 2-3 alkalommal megsétáltattam őket a lakásban. amúgy én úgy oldottam meg a szökési problémát, hogy egy üveglapot tettem a terrárium tetejére.. persze nem fedte le teljesen, így nem is párolog annyira a víz, bent nagyobb a páratartalom. csak arra kell figyelni, h naponta szellőztes ki (vedd le az üveget kb 10 percre) mert bedohosodik a levegő.
2010. nov. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!