Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kerti tóban meddig lehetnek...

Kerti tóban meddig lehetnek kint a sárgafülű ékszerteknősök?

Figyelt kérdés

A hirtelen lehűlés és esőzések időszakában lehűlt a vízük és látszik is, hogy kicsit belassultak, de az ételt szívesen elfogadták. Teleltetve nem voltak és nem is lesznek, sajnos nem tudjuk megoldani. Az időjárást nézegetve napközben 20-24 fok, míg éjjel 8-14 fok körül fog mozogni az idő.

Ha október elején visszük be a házba őket, az még rendben van szerintetek?



tegnap 13:20
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Hát, emlékeim szerint a vörösfülüekről úgy írták, hogy 16 fok alatt nem nagyon mozognak.

Ugyanakkor ki tudnak telelni Magyarországon, persze valszeg elvermelik magukat, amire egy tóban nincs lehetőségük. Én 15 fok alatt behoznám őket, de ez csak ilyen laikus becslés, nekem vörösfülü volt.

Egy vízmelegítőt nem tudtok kirakni, hogy kis területen legalább legyen melegebb a víz?

tegnap 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Sztem amig 10 fok ala nem esik az esti homerseklet maradhatnak. Persze a napkozbeni víz is szamit milyen meleg. Legkesobb okt kozepen erdemes behozni. De lattam kinn taarrott mocsariteknőst, oktoberben a hideg reggel meg varta h kisussön a nap. De nem eri meg kinozni oket, mert megfazhatnak. Ink menj biztosra.
tegnap 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Állítólag at is tudna telelni szóval szinte egész évben, de gondolom nincs nincs erre udeális hely a kertitó közelében ezért.

Szerintem tartós 10 fok alatt már elkezdik a hibernaciojukat

tegnap 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem sárgafülűm van, 17 fok alatt azt vettem észre, nem viseli jól a hideget, én ilyenkor már behozom. Lusta, nem mászkál, behúzódik olyankor. Mondjuk teknőse válogatja, de szerintem a 10 fok az már nagyon hideg nekik. 😬
ma 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hibernálniuk egyáltalán nem szükséges, annak ellenére, hogy sokan ezt hiszik. Viszont van aki így telelteti, de semmiképp sem ajánlott kezdő, vagy tapasztalatlan teknőstartóknak ezzel próbálkouni, mert hamar kikészülhetnek a kis fickók. Az enyém se hibernál, 17-15 fok alatt ha úgy látod bírja is, azért már ajánlott bevinni. Hidegvérű, megfázik.
ma 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kínai csikos nyakúm már 17 foknál nagyon belassul. Sárga fülű szívósabb telelni is tud, gondolom 10 fok alatt nez maganak valami helyet
ma 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hétvégén tudom megnézni, hogy a víz hány fokos. Nekem kézre eléggé hideg volt. Hétvégén vagy október elején mindenképpen beviszem őket.


Melegítőt nem vennék emiatt tízezrekért. De egyébként nem rossz ötlet.


Tavaly nekem is úgy rémlik, hogy már amikor 15 fok volt vagy az alá esett, akkor bevittem őket, de persze utána egyből bejött a jó idő..

ma 18:03
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm egyébként a válaszokat!
ma 18:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!