Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mi baja lehet a sisakos...

Csakénvagyokaznyugi kérdése:

Mi baja lehet a sisakos kaméleonomnak?

Figyelt kérdés

4 éves kaméleonról van szó, mostanában nem lő ki a nyelve. Eleinte csak rövidebbeket lőtt, próbáltam több kalciumot adni neki úgy, hogy belekevertem a vizébe és fecskendőből itattam, de semmi. Mostmár nem is lő, csak 1-2 centire kidugja a nyelve hegyét.


A tartásáról:

• Sáskát, tücsköt, csótányt, gyászbogárlárvát eszik. A sáska nagyon "fűrészes" ugrólábait leszoktam tépni, hogy ne sértse meg a kamit.

• Úgy porozom őket, hogy egy dobozba összerázom a kalciumot (repti calcium) és a D-vitamint (reptivite) az eleségállatokkal és csipesszel odaadom neki.

• T5HO 24w-os uvb fénycsöve van, ma lett kicserélve.

• Nem kerámiabúrát használok, hanem azt a fekete bevonatosat, tudjátok.

• Napozni nem nagyon tud, mert a 3.-on lakok és nincs erkélyem egyáltalán. Időnként az ablakba kiteszem, megkapaszkodik a szúnyoghálón és ott tudja süttetni a hasát.

• A hőmérséklet / páratartalom arány is jó nála. Ha felszökik a hőmérséklet/pára akkor kinyitom az ajtót neki egy kicsit, olyankor pikkpakk lehűl annyira, amennyire kell, 25-30 fokra. Nyáron nem is szokott menni a melegítőlámpája, amikor nyár elején már nyitva van a szája, onnan tudom, hogy melege van, akkor kell lekapcsolni neki, és ősszel visszakapcsolom.


A kaméleonról:

• Nincs izomremegés egyáltalán.

• Szépen mászkál a terráriumban az ágakon.

• Nem alszik napközben, ha kiveszem sem csukja be a szemét, hogy pihenne, aktív marad és mászkál, szinte "szalad".

• Tud kapaszkodni a farkával, folyamatosan használja, mindenre rátekeri.

• Tud nyújtózni, tudja magát tartani csak a hátsó lábaival is és farokkal is egyaránt.

• Nincsenek beesve a szemei sem, szépen forgatja.

• Nincs elferdülve a sisakja.


VISZONT: Az állán van egy dudor, én azt hittem beütötte valahova magát, de nem akar elmúlni. Tudom, hogy nekik nagyon lassan gyógyulnak a bibik, és leginkább a vedléssel látszik, hogy gyógyulnak (facebookos csoportban láttam, hogy valakinek leesett a kamija, belilult a lába és kellett pár vedlés hozzá, hogy teljesen eltűnjön.), már pár vedlésen túl vagyunk, de továbbra sem múlt el ez a púp az állán. Kitolja oda a nyelvét, vagy a csontja áll ki oda? Nem húzza el magát, ha hozzányúlok úgyhogy nem hiszem, hogy fájna neki. Egyszer mikor még növésben volt és a napozóága is közelebb volt a melegítőlámpához mert még kicsi volt, szétégette a hátát vele. Amikor azt kenegettem neki, tisztogattam, ilyen "doromboló" (angolul így nevezik) hangot adott ki. Nem tudom a tiétek csinál-e ilyet, az enyémnek ha valami nem tetszik, így rezonál, rezgő(?) hangot hallatt, mintha dorombolna, de nála ez a nemtetszés jele.

Az állára nem ad ilyen jelet.


Minden stimmel vele, csak a nyelvét nem lövi ki. Nem értem mi baja van.

Sokszor lövögette az üveget, mert lakik mellette egy gekkó egy másik terráriumban (az állatot nem látja, nem stresszeli őt ez) és a másik terkóban lévő tücsköket sokszor próbálta meg lelőlni, azokat viszont látja a növényeken. Beverte a nyelvét? Elgörbült a nyelvcsontja ettől? Állatorvos mit tud csinálni vele?


Pest megyei vagyok, légyszi írjatok megbízható állatorvost, hogyha ismertek egyet.


szept. 3. 17:09
 1/3 anonim ***** válasza:
53%
Tüskevár, Taksony
szept. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
szept. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Lehet daganat, rossz génállományra utalhat.
szept. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!