Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Magyarország és a környező...

Magyarország és a környező országoknak melyik a legnagyobb kígyó fajtája?

Figyelt kérdés
júl. 14. 18:35
 1/9 A kérdező kommentje:
Tehát először a Magyar érdekelne, utána a többi környező ország.
júl. 14. 18:35
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

[link]

[link]

[link]

Beírtam a Google keresőbe, hogy "magyarország legnagyobb kígyója"

aug. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hagyjuk már ezt a Google válaszokat. Majdnem minden itteni kérdésre lehetne ott választ találni, szóval ez már unalmas téma.
szept. 1. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én se értem xd Idejön itt veri magát egy olyan oldalon ahol kérdezni lehet. Idióta az ilyen teljesen.
szept. 3. 11:31
 5/9 anonim ***** válasza:

Vannak olyan kérdésekhez, amelyekre a válasz megkereséséhez nem kell előzetes lexikális tudás, ilyen például amikor be kell írni, hogy melyik Magyarország legnagyobb kígyója. Az ilyeneket csak azért van értelme kérdésként kiírni, hogy növeld a kérdéseid számát, mert nem hiszem el, hogy értelmes ember nem tud 3 szót beírni a keresőbe ilyen típusú témánál.

A kérdések másik csoportja, amire a válasz kereséséhez is előzetes lexikális tudás kell, fogalmi ismeretek, mert ha azt sem tudod mit keresel, akkor igen nehéz megtalálni. Ilyen volt anno a "Mi kell a kutyatenyésztéshez?" kérdés, ahol próbáltam a szükséges genetikai ismereteket felvázolni, erre a másik válaszolótól kaptam, hogy "dehát beírhatja keresőbe, hogy "kutya genetika" és minden választ megkap rá". Hát nem éppen, az ilyen kérdésnek pont azért van létjogosultsága, mert a laikus azt sem tudja, hogy mire keressen. Ha nem tudja, hogy létezik egyáltalán olyan fogalom, hogy domináns episztázis, vagy kiegészítő öröklődés, akkor soha nem fogja megtanulni, pedig szükséges lenne. És erről jelen példában gyakran az sem ad elegendő felvilágosítást, hogy beírod, hogy "kutya genetika", ha nem tudod, hogy azon belül mit is keresel, vagy hogy egyáltalán szükséges a genetika, hiszen a kérdés sem a genetikai ismeretről szólt.

De amikor olyan kérdés van, hogy "Magyarország és a környező országoknak melyik a legnagyobb kígyó fajtája?" arra sokkal hamarabb kapsz választ, ha beírod a keresőbe, hogy "magyarország legnagyobb kígyója". Látod, itt várnod kellett több, mint 14 órát a válaszra, a keresőben meg kb. fél perc alatt meg van, ha bénább vagy.

szept. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az ilyen válaszoknak sincs értelme xd
szept. 3. 12:55
 7/9 anonim ***** válasza:
Oké, Magyarország legnagyobb kígyófaja a kaszpi haragossikló. Mostmár örülsz?
szept. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szerelmem.
szept. 3. 13:37
 9/9 Versenyzővagyok ***** válasza:
Erdei sikló kb 2meter
szept. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!