Magyarországnak miért nem sikerült az, ami a távol-keleti országoknak?
Pedig, a magyar politikai elit a 90-es évektől ezt az ázsiai mintát próbálta másolni.
Kína,de még Japán is úgy kezdte,hogy olcsó tömegtermelés.Aztán lemásolták a gyártástechnológiát majd jobbá tették, államilag dotáltak tőkét és így lett iparuk.
Az 50-es, 60-as években Kína 3. világbeli putri volt.Ma meg olyan multinacionális cégeik vannak, amik EU-s országokban építenek gyárakat, még az olyan gazdagabbaknak is, mint Németország.
A minta másolása Magyarországon megakadt félúton.Nem ért el arra a szinte,hogy világmárkák,multinacionális cégek szülessenek nagyon jelentős K+F területekkel.
Japán nem olcsó tömegtermeléssel kezdte.
Egy magyar soha se lesz képes erre, mert buta és tehetségtelen.
Ennyi az oka, európa közepén is csak egy legalja értéktelen putrit tudtak létrehozni.
Ahogy írod, Kínában azt csinálták, hogy lemásolták a nyugati termékeket, gyengébb minőségben, de ennek megfelelően olcsóbban. Ezzel törtek fel.
A termékeik nagy részét felszívja a saját belső piacuk és a többi ázsiai országé. Amerikába és Európába is kezdték teríteni a car de óccó termékeket, csak ide már átmatricázták az Adidast Adiados-ra, hogy ne legyenek lefoglalva és bedarálva. Még most is sokat csalnak, az egyik nagy trükk, hogy van a CE jelzés (Conformité Européenne - európai megfelelőség), amire válaszul egy ugyanilyen CE jelzést vezettek be a termékeikre, ami náluk azt jelenti, hogy China Export, a szimbólum ugyanaz, csak a kínai termékeken található jelzés betűi közelebb vannak egymáshoz. Ez sok vásárlót megvezet, mert látja a temréken a CE jelzést és azt hiszi, hogy a megszokott minőséget kapja.
Már gyártanak jó minőségű, drága cuccokat is, de még mindig az olcsón gyártott kacatokat termelik nagyobb mennyiségben.
Mi ha akarnánk sem lehetnénk másoló ország, mert Kínában a cégek tojhattak a szabadalmakra, a névjegyoltalmakra, szemérmetlenül lemásolhattak bármit, ugyanezt egy európai ország cégei nem tehetik meg, mert még a belüket is kiperelik belőlük a jogtulajdonosok.
Természeti erőforrásaink sincsenek ehhez. Kínában helyben minden szükséges nyersanyagot kibányásznak nagy mennyiségben és a nővekvő iparhoz tudtak szén, olaj és vízierőműveket építeni.
Magyarországon nincs lehetőség és akarat ehhez a gazdasági stratégiához.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!