Olyan háziállat (hüllő) ami barátságos emberekkel?
Sziasztok!
Szeretnék kistestű emlőst tartani itthon. Fontos, hogy olyan állat legyen ami hozzászoktatható emberhez. Nem problémás neki ha mondjuk fogdosva van, vagy ki van véve a terráriumból stb. A gekkókat néztem, de több helyen írták hogy egyedül (ember nélkül) jobban elvannak. Ha bárkinek van ötlete, vagy tapasztalata szívesen venném! :)
18/F
A szakállas agámák még úgy ahogy kezesebbek, de alapvetően a hüllők nem a bújós kedvencek táborát erősítik.
Nagyon mókásak viszont a teknősök, őket sem lehet babusgatni, de hihetetlen mennyi mindennel be tudják aranyozni az ember napját. Barátnőmnek van, állandóan sztorizik nekem róla:)
#11 Nem tudom, a barátnőd mit csinál a teknősével, de az én görög tekimet simán lehet babusgatni és igényli is.
Kérdező, neked is ajánlom a görög tekit, bújós, barátkozós, emberszerető kis állat. Persze akkor ilyen, ha rendszeresen töltesz vele időt, foglalkozol vele, nem csak dísznek tartod.
A varánusz barátkozós még, de annak kicsit bonyolultabb a tartása, kezdőknek nem ajánlanám.
A teki tartásának is alaposan nézz utána, mielőtt beszereznél egyet, úgy látom még nem vagy nagyon tájékozott hüllő témában... (emlős?? 😂😂😂)
A hüllők alapvetően csak tűrik az emberi kontaktot, de ezekből is van, ami jobban vagy kevésbé.
Alapvetően azt kell eldöntened, hogy melyik etetése olyan, ami hozzád közel áll vagy elviselhető. Mert: Ha szereted a kígyókat, akkor biztos, hogy élő vagy halott egérrel/patkánnyal kell etetned. Ha ez Neked okés, akkor ajánlom a királypitont. Kicsi (max. 1.3 m), jámbor, lehet vele tévézni. :) (heti párszor lehet kézbevenni, 20 percre)
Ha nem gond, hogy rovarral kell etetni, akkor biztos, hogy a szakállas agáma a Te pajtid. Irtó cukker, lehet "trükkökre" tanítani (mérsékelten, nyilván :D ), szereti az embert, elmászkál a lakásban is, ha teszel rá hámot, magaddal viheted. De! Rovarokat eszik - ezt pedig megintcsak Neked kell tudni, hogy mennyire irtózol tőlük. Vagy nem. :) (Vagy mennyire zavar, ha egy tücsök elszökik és utána hetekig ciripelést hallgatsz a szekrény mögül :D )
Ha pedig egyik sem jó, akkor marad a növényevő: a zöld leguán. Ő is lehet sok munkával szelíd, a miénk az volt, én nagyon bírom őket. De! Ebben csak akkor gondolkozz ha van egy nagyon nagy erre szánható területed, mert nagy lesz! (minimum 1.5mX1.5mX2m-es kifutó kell neki)
(Gekkót amúgy nem ajánlom, gyors, nem szereti az embert és a talpa tapadási képességének megőrzése miatt erősen ellenjavallt a taperolása. Ha csak nézegetnéd, akkor viszont gyönyörű!)
11: A teknősökről én is olvastam, a problémám az velük hogy viszonylag nagyra megnőnek. Szeretném bentre tartani őket, a szobám nem túl nagy ezért egy kisebb terráriumot gyorsan kinőnének. De a tekiket én is bírom, unokatestvéremnek volt jópár évig, ő is cipelte magával mindenfele meg jól elvolt a kézben:)
12: Varánusszal is ugyanaz a probléma, nagy terrárium kell neki…
13: Nem tántorítana el hogy egy kígyót egérrel kéne etetnem, de megkérdeztem édesanyám, és ő 1 hét után kipateroltatna a pitonnal együtt engem is, szóval sajnos nem játszik:(
A szakállas agáma tippet nagyon köszönöm, most körbeolvastam róla: szerintem Ő lesz a megfelelő:) Úgy veszem ki hogy neked volt ilyened, tudnál mesélni róla hogy milyen a tartása? Vagy inkább tapasztalatokat arról, hogy milyen egy ilyen kis agámával élni. Mennyire tudtad pl. magadhoz szoktatni (persze csak akkor ha tényleg volt ilyen kis állatkád;)
Zöld leguánnal is ugyanaz a probléma, mint a varánusszal:(
12: ékszerteknőse van, gondolom lehet ők kicsit mások:) de én nem vagyok otthon bennük annyira
Őt nem szokták babusgatni, inkább "együtt" csinálnak dolgokat, sokat van kint velük "csak úgy" és imádja a teki. Meg kifejezetten van egy személyisége, amit én pl nem várnék egy hüllőtől.
#15 Ja, a vízi teknős az tényleg eléggé más kategória, bár velük is ki lehet alakítani jó kapcsolatot. Csak ők eleve több időt töltenek a kis helyükön, mert ott van a víz, meg szeretnek a köveken lazulni.
A görög tekit meg simán ki lehet tenni szabadon a szobába mászkálni (ha olyan a padló, amin gond nélkül tud menni) és jön utánunk, mint egy kutya, kéri a simogatást, szemtelenledik a macskákkal... Nagyon szeret kint lenni, már szinte csak aludni jár vissza a terráriumba.
Amikkel van tapasztalatom és barátságosak:
Kaméleon: Nem a legkönnyebb a tartás, de bele lehet tanulni. Én is kaméleonnal kezdtem a hüllőtartást. Párduct ajánlom, a sisakosok antiszociálisabbak. Hihetetlen, hogy tud kötődni emberhez. Enyém imád kint mászkálni, a fejemen utazni. Megvan, kik a szimpatikusak neki és azok kezére megy rá. Kaparja terrárium ajtaját, hogy vegyem ki, ha meglát.
Leopárd gekkó: Nagyon könnyen kézhez lehet szoktatni, a tartása is egész egyszerű. Nem annyira mozgékonyak, szeretnek elfeküdni az ember mellkasán vagy vállán. Nagyon jófej állatok, viszont éjszakai, ez nem tudom, probléma-e.
Amikkel nincs tapasztalatom, de elvileg barátságosak: szakállas agáma, szavannai varánusz.
Amiket semmiképpen se: nappali gekkó (tartok, harap mint állat), vízi teknős (nem bírja, ha piszkálják és kiveszik a helyéről), anoliszok.
A hüllők nem arról híresek, hogy nagyon odavannak a babusgatásért, maximum eltűrik.
Persze van kivétel, szám szerint 1, legalábbis többről nem tudok. :D Az emerald green skink kifejezetten jól elvan az emberrel ha éppen olyan kedve van és sokat foglalkoztál vele.
A könnyen megtalálhatóak közül: Bearded dragon jól tűri a fogdosást, a geckok sem vészesek, ball python, BCI, BCC, corn snake.
Kicsit keresgélős de a bull/Gopher/Pine snake elég vicces tud lenni, elsőre távolról sem tűnik kezesnek de amúgy nem vészesek. [A legújabb nőstényem 5x mart meg amíg beraktam a terkójába, 1 héttel később már csak 3-mat kaptam, fejlődik. :D Mondjuk a majdani párja meg a világ legnyugisabb bullja amit életemben láttam.]
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!