Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Pipi keltetés. Csirkéket...

Csabika123456faa kérdése:

Pipi keltetés. Csirkéket keltettem mi lehetett a baj hogy nem keltek ki a kis csibék?

Figyelt kérdés
Youtube video alapján 37.8C fokon voltak az első 18 napban a 18. naptól pedig 37.5C fokon a keltető beállításai szerint. páratartalmat az utolsó 3 napra 90%ra állítottam mert elég kemény tojásokról van szó mert appenzelleri hegyesbóbitásokat akartam keltetni és kistestű madarak. Minden rendben ment lámpázgattam is es az alapjan is jónak tűnt. A 20. napon láttam mozogni a tojásokat tehát a csibék mozogtak benne mozgóképesek voltak. A 21. napon viszont semmilyen mozgást nem tapasztaltam a tojásoknál és ki se keltek. a 21. nap végén vagyok most létezik hogy még kikelnek? De megszűnt a mozgas így arra következtetek hogy meghaltak a tojásokba a pipik csak nem tudom mitől. Bárkinek valami ötlete hogy mi lehetett a baj? este reggel forgattam minden nap a tojásokat egészen a 18. napig.

2019. márc. 16. 17:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Meg várjál vele egy kicsit, van hogy több mint 21 napra kellnek.

Tedd a fuledhez az egyik tojast es ha hallasz bennem mocorgast akkor meg van benne csibe

2019. márc. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi, meghallgatom őket holnap. Még én is bízakodok hátha előbújnak de az említett tojasmozgolódás megszűnése miatt nem sok esélyt latok rá. Egyébként ezek a díszcsirkék kistestű vadabb fajták ugyan úgy 21. napra kelnek mint a hagyományos fajták a gyöngytyúk kivételével?
2019. márc. 16. 21:52
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen ugyanugy mint a rendes hazi tyúk 21napra kellnek
2019. márc. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A régebbi tojások (keltetés kezdetén több hetes) fél nappal is később kelhetnek.


Lámpázással is látszódik, hogy mozognak-e.


Kézzel forgatós vagy billenős?

Szellőztetés/hűtés is megvolt?

2019. márc. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Na mi lett az eredmény?
2019. márc. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Mi lett? Nálunk fürjek keltek. 17 napra kelnek, de 17-19. napig keltek a csibek. Remélem, nálad ia megindult a kikelés. Első napon nálunk is csak 5 volt, vegül 13 lett. Most 21. Napon vagyunk, kelnek a tyúktojásokból a csibék. Kicsit izgulok, mert sok meg van törve, de nem haladnak még. 1 viszont kikelt már. :)
2019. jún. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6-os mini keltetőt vásároltam kínából, sajnos a keltetés nem volt túl sikeres, valószínűsíthetően a hőmérséklettel volt baj, mivel a keltető hőszenzora pozicíciótól függően más más értéket mutat és amire nagyon kell figyelni de sajnos nem figyeltem, hogy ha véletlen a szenzorra a nap rásüt akkor drasztikusan visszaveszi a hőmérsékletet odabent. A 6 tojásból végül egy kiscsibe kelt ki a 24. napon ami viszont elég érdekes, ráadásul reggel négykor törte meg a tojást és délután 4-re tudta teljesen kitörni magát tehát 12 órát birkózott a tojással. Szerencsére kint volt a csőre így levegőt kapott ezért nem is bolygattam rábíztam mert szépen lassan óráról órára haladt a tojástöréssel. Azóta ez a kismadár szinte családtag ragaszkodik hozzánk kézhez szokott sőt ha teheti felül a vállunkra és bent alszik a mosdókagyló szélén a fürdőben :D . Ezek után egy következő keltetést is csináltam, viszont előtte rendesen kimértem a hőmérsékletet a keltetőben és magasabbra állítottam a keltető hőmérsékletét (38.3c) egyébként egy aliexpresses keltető megtaláljátok könnyen ha valakit érdekel. Így a következő keltetésnél 6ból 2 tojás a fejlődés kb. első harmadában megállt és úgy is maradt a 23. napig. A másik 4 tojásból 1 a 20. napon kb. 15perc alatt kibújt meglepően kifejlődött állapotban, míg a másik 3 versenyző 3 a 21. napon kezdett el kitörni. Közülük egy magától másik kettő pedig csak segítséggel tudott kibújni a tojásból. Sokan mondják hogy nem szabad segíteni a tojásba szorult csibéken, tapasztalataim nem ezt mutatják mind a két csibe aki 10 órát kínlódott de nem tudott magától kijönni kisegítettük óvatosan szépen apránként a tojásból köszönik szépen azóta is szuperül vannak. Közben megkotlott mind két tyúkom a kertben ők is kb. 80%os sikerrel jártak, náluk is ugyan ilyen tojások voltak mint bent hogy kb. az első harmadban megálltak a fejlődésben az embriók. Sőt még a kotlósnél is volt egy csibe amivel nem tudott mitcsinálni mert beszorult a tojásba azon is mi segítettünk és ő is tökéletesen túlélte a beavatkozást :)
2019. jún. 6. 18:00
 8/8 anonim válasza:
Akkor nálunk egész jó arány volt. 30 tojásból 23 kikelt. Mindegyik szép, egészséges csirke lett. 2 napig keltek. Mi lett a ti kézhez szokott, barátságos csirkétekkel? Nalunk az egyik kakas lett nagyon barátságos, sőt, szemtelenül közvetlen. Bejár a lakásba, nem lehet tőle enni, mert megrohamoz minket, elsőként rohan hozzánk. Felreppen ránk. Kicsit sok lett a kakas, így nehezebb dolgunk van, hogy biztonságos helyre kerüljenek mind. Nem szeretnénk, hogy fazékban végezzék...
2019. aug. 14. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!