Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A tyúkok hány fokos hideget...

A tyúkok hány fokos hideget képesek átvészelni?

Figyelt kérdés
milyen mínuszfokokig lehet kinn tartani tyúkot (ha van neki zárt hely ahová bemenjen este, de nyilván az sincs fűtve) hogy meg ne fagyjon álmában pl.?
2018. márc. 1. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Szénával szalmával jól beterített felhalmozott helyen bármennyit kibírnak . Elegendő élelem és napi több víz csere lételem .
2018. márc. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nekünk zárható tyúkólunk van, tehénistálló volt ezelőtt kb 40 éve, téglából épült, padlása is van


reggel hétkor nyitom ki, etetek, vizet cserélek

délután négy-öt óra körül "fekszenek le", ekkor zárom be őket


ilyen hidegben az ajtót épp csak annyira hagyom nyitva, hogy beférjenek, a vizüket gyakran ellenőrzöm, ne fagyjon meg


egész nap azt csinálnak amit akarnak

2018. márc. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Zárható tyúkólam van, fából. Azt hittem hogy elég lesz a mínusz 17 fok hideg ellen, de tévedtem. Az egyik kakasom taraja megfagyott egy kicsit. Azonnal leszigeteltem az ólat körbe és a tetőt is kukoricaszárral. Remélem nem lesz már sokáig ilyen hideg...
2018. márc. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
kíváncsi lennék hogy ilyen szibériai vidéki területeken is tartják így szabadon őket ahol -30-40 fok körül mozog a hőmérséklet? ha-17nél is megfagyott már az egyik válaszoló kakaskája
2018. márc. 1. 15:59
 5/5 anonim ***** válasza:
Fajtától is függ.Még egy átlagos paraszt keverék nálunk 10 m magasan a fán elvolt addig egy itáliai kakas taraja lefagyott a zárt olban.
2018. márc. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!