Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hogyan tartjátok a tyúkot télen?

Hogyan tartjátok a tyúkot télen?

Figyelt kérdés

Van néhány tyúkocskánk. Első telünk lesz tyúkokkal és nem szeretnénk, ha kockára fagynának. Milyen hőmérséklet szükséges nekik? Egy fa tyúkól van, amiben szorosan egymás mellett alszanak a rúdon állva. (Nem hőszigetelt) Esténként néhány órát megy nekik egy infra lámpa, ami néhány fokot emel a hőmérsékleten. Szalma és forgács van nekik betéve. Szépen tojnak még most is, bár gondolom, már nem sokáig.

Ti hogyan oldjátok meg a téli tyúktartást?


2016. nov. 18. 07:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%

A kondérban és a sütőben is jó meleg van >:D

Egyébként meg megoldják. Fóliázd le esetleg a tyúkólat, hogy ne fujjon át rajta a szél és legyen bent két oldalt végig valami alacsony pad, azokon meg szalma (középen el tudj menni a padok között)

2016. nov. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
78%
Nem kell félni, van tolluk :) Ha van tyúkól, az már elég. Legalábbis még nem hallottam olyat, hogy megfagyott volna egy tyúk.
2016. nov. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Remélem, nem fagynak meg. Nem akarjuk őket megenni :) Bár a fazékban nyilván nem fáznának.

Nagyon ügyesen tojnak és kedveljük is őket, szóval szeretnénk ha élve maradnának.

2016. nov. 18. 09:11
 4/12 anonim ***** válasza:
73%

Gyerekkoromban voltak csak tyúkjaink, vályogólban, persze nyitottban, de a belsőbb részen összebújva semmi bajuk nem volt. Ott a toll és nem szabad alábecsülni egy nyitott ajtós, de nem nagyon rosszul szigetelt épületet egy csomó melegvérű állat fűtési képességei mellett :) Az ember csak azért nem tudja befűteni a jobb házakat, mert óriási a légtér a méretünkhöz s gépeinkhez képest. Rendben, a tyúk kicsi is és a nyitott ajtó is bekavar, de nem is kell nekik 20 fok...

Nem szokás fűteni a tyúkokra vagy zártan tartani őket.

Tyúkól, összebújás, szalma, ez nagyon jól hangzik, még lámpa is... Sok tyúk örülne az ilyen életnek.


Grat hozzájuk, mi már egy ideje alig kapunk tojást a házaktól. Nehéz a tyúkokkal, nyáron se akarnak tojni, télen se... Mondjuk én örülök, hogy bármikor teszik. Sajna nekem nincs lehetőségem tyúk tartására, pedig illene a tojásfogyasztásomhoz, gyakorlatilag azon élek.

2016. nov. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

4-es, ez egy fadoboz, amiben vannak, zárható ajtóval. Reggel kiengedjük őket, este pedig miután beültek a helyükre, bezárjuk.

Lábakon áll a doboz, kb. 1x1,5x1 méter. Csak pár tyúk, pont egy családnak való tojást tojnak.

Azért nincs lehetőséged tartani, mert társasházban laksz? Mert ha van egy kis kerted, akkor simán lehet tartani. Mivel nincs kakas, nem hangosak, és hetente kitakarítva egyáltalán nem büdösek. A takarítás kb. 10 perc. Én nagyon örülök, hogy vannak :)

2016. nov. 18. 11:31
 6/12 anonim ***** válasza:
63%
Kakas nincs? Mondjuk idegesítő egy jószág (legalábbis a kukorékolása), de tavasszal érdemes beszerezni, ha szeretnétek fellendíteni a tojáshozamot. Kivéve, ha a szomszédaim vagytok, mert akkor fazékba az összes tollassal :D
2016. nov. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nincs kakas :) A szomszédaim nem értékelnék :D

A tyúkokkal nincs bajuk, mert a napi fél perc kotkodácsolást el tudják viselni, a kakast meg én is le akarnám vadászni egy hét után.

Ennek a pár tyúknak szaga sincs, csendben vannak, észre sem lehet őket venni.

2016. nov. 18. 13:20
 8/12 anonim ***** válasza:
63%
Az én tyúkjaimnak még óljuk sincsen. Jó azt hozzá kell tennem, japán törpetyúkok, akik a hidegtűrésükről híresek. Faágon, kerítés tetején alszanak. Télen-nyáron így vannak. volt fedett hely nekik egy időben, de fokozatosan elvadultak, és kiköltöztek a szabadba. Némelyikük már annyira vad hogy elkapni sem lehet. Jó jó ezt nem kell követni nem azért írom. De nyugi, ahol a szél nem fúj be ott kényelmesen kitelelnek a baromfik.
2016. nov. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
nem lesz bajuk nyugi, de fóliázni érdemes egymást melegítik összebújva vagy sütő nálunk nem sokan maradnak télire:)
2016. nov. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Megnyugodtam, most már nem hiszem, hogy megfagynak.
2016. nov. 18. 18:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!