Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Húsnyúl tartásával kapcsolatba...

Húsnyúl tartásával kapcsolatban tudnátok tanácsokat adni egy kezdőnek?

Figyelt kérdés
Saját fogyasztásra szeretnénk házinyulat tartani. Sajnos a családból senki nem ért hozzá. Az interneten már olvastam sok mindent, de néhány dolog még nem világos. Az elképzelésem az, hogy 1 bakot és 2 anyát fogunk tartani. Évente 4x elletném őket, egyszerre. A kicsiket 6-8 hetes korban választanám el, és rögtön külön tenném nemek szerint. Hány ketrecre lesz szükségünk? A két alomból származó kisnyulakat egybe tehetem, ha azonos neműek? A bakok ivarérett korban is tarthatók együtt, ha össze vannak szoktatva? Vagy nem kell külön tenni őket, mert ivarérés előtt vágjuk? Milyen élősúlynál érdemes vágni, és ezt házi körülmények között (széna + háztáji zöldség, semmi mesterséges hizlaló táp) mennyi idős korban érik el? A hím kisnyulakat nem lehet együtt tartani az apával? Szeretnék egy hordozható kerti kifutót is, ott néhány órára össze lehet ereszteni a két anyát és a kölyköket? Vagy a két anyát és a bakot, olyankor, amikor nem szoptatnak? És be kell oltani őket? A kicsiket is? Nálunk nem nagyon vannak szúnyogok, mert az önkormányzat irtja őket, illetve az oltóanyagok vegyszereket is tartalmaznak, ezért nem tudom, hogy az oltott nyúl húsa bio-nak tekinthető-e. Első körben talán ennyi. :)
2016. nov. 7. 11:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%
Nem. Gyilkosokkal nem állunk szóba.
2016. nov. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Ezt a könyvet próbáld meg valahogyan megszerezni, gyakorlatilag minden benne van:

[link]

2016. nov. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Az előttem válaszoló könyvét vedd meg a kérdésedre biztos választ kapsz. Én inkább azért írok, hogy jól gondold át mielőtt belevágsz. Aki régi nyúltartó azok is sokan abbahagyták mert nem éri meg. Nagyon sokat kell rákölteni és sok munka, kevés hús (kevés pénz). Ha még a ketreceket is venned kell, nagyon sokára jön vissza a pénz.
2016. nov. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, be fogom szerezni a könyvet! Más állatunk van ill. volt már, úgyhogy a munka részéről van némi fogalmam. Szeretném, ha változatosan táplálkoznánk, de a sertés- és csirkehús drága, a többi fajta pedig megfizethetetlen, ezért szeretnék többfajta állatot tartani itthon.
2016. nov. 7. 17:13
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

Évi 4 elletés nagyon durva kihasználása az állatnak, konkrétan a legkönyörtelenebb ipari felhasználásba csinálnak ilyet, ez egy végtelenül megvetendő módszer!


1 hónap terhesség, 1 hónap szoptatás után 1 hónap pihenés még rendben van... 1-szer! De folyamatosan... konkrétan a kimerültségbe pusztulna bele.


Ketrecből sok kell, ha már nem szopnak érdemes külön tenni őket, majd ismét 1 hónap múlva külön tenni a nemeket.

Együtt tartani csak nőstényeket lehet, és fiatal hímeket.

Ideiglenesen is.

Se felnőtt ivarérett nősténnyel ivarérett hímeket, de süldő hímeke felnőtt hímekkel. És természetesen ha a süldők hímek ivaréretté válnak azokat is külön kell tenni, mert állandó lenne a verekedés.


Több alomból azonos neműek természetesen mehetnek egymáshoz, csak a ketrec mérete a korlát, bármennyit lehet egymás mellett tartani. Ivarérés után a hímek verekedni fognak.


Levágni 2,5 kg fölött érdemes. Húsra tartott nyulakat teljesen esélytelen szénán meg zöldségen felnevelni, akár 6-8 hónap is kell neki hogy elérje ezt a súlyt.

Ilyen koszton természetesen esélytelen, hogy ivarérés előtt le lehessen vágni őket, jó, ha lesznek 1 kg-osak, amin úgy 30 deka hús van.

Normál étrenden (úgy értem ilyen célra tartott normál étrenden, ahol nem csont és bőr a nyúl, hanem rakódik rá izom bőven) kb bő 3 hónap alatt elérik a vágósúlyt.

Oltás nélkül nem lehet nyulat tartani.

Ez nem kompromisszum kérdése, vagy bio-nembio kérdése, ez csak így magában ilyen egyszerűen nem lehet.

A tenyész anyákat csak párzás idejére lehet összetenni a hímekkel. Se előtte, se utána nem!

2016. nov. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja, és a kicsiket is oltani kell, elválasztás után!
2016. nov. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Konkrétan a legkönyörtelenebb ipari tartásban rögtön fialás után ugratják az anyákat, a kevésbé könyörtelenekben csak 10 nappal később. Oltani pedig nem "kell", ha valaki nem vállalkozóként, eladásra tart nyulat, csak magának, ilyen esetben a törvény szerint egyelőre csak a kutyát "kell" oltani. A kérdés inkább arra vonatkozott, hogy érdemes-e, mennyire gyakoriak ezek a betegségek?
2016. nov. 8. 01:15
 8/11 A kérdező kommentje:
A többi része hasznos volt, köszönöm.
2016. nov. 8. 01:16
 9/11 anonim ***** válasza:

A válasz is arra vonatkozott (ami az oltást illeti).

Semmilyen formában nem opcionális, eltekintve attól az esettől, ha az ember fia egy szellemi fogyatékos pszichopata.

Minden más esetben , ha az ember kicsit belelát ebbe a történetbe, és tudja mit kockáztat, azonnal elveti az oltás kihagyásának ötletét.

2016. nov. 8. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Amúgy ha a tápot végképp el akarod kerülni, természetes eredetű kajával el lehet érni szerényebb, de elfogadható eredményeket.

Gabonákat kell nekik adni, szerintem az árpa az egyik legjobb, kiegészítve némi búzával és kukoricával.

A szénának a felét is érdemes lecserélni lucernára, a széna szinte csak rost, a lucernának nagyobb a tápértéke.

Ilyen háztáji lehulló zöldségeket meg csak úgy csemegének néha napján.

2016. nov. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!