Van egy anya nyulam. Azt akarom tudni, hogy mért nem engedi magára a kant?
Kérlek kifejtenéd bővebben, mert ez így nem túl érhető...
Egyébként mi mindig különválasztottuk a hímet.
Csak kéreti magát, segíts a baknak és összejön a dolog!
A nyulaknál nincs szabályos ivarzási ciklus, a peteleválást külső inger (közösülés, feromonhatás, stb.) váltja ki. Ha nincs inger 7 nap után a tüszők elfajulnak (elzáródnak).
Gyakorlati tanácsok: mindig a nőstényt tedd a bakhoz, a legjobb, ha a ketrecben nem tudja a farát a sarokba szorítani (régen kör alakú ketreceket is használtak ilyen célra). Ha nagyon nem karja feladni a farát, nyúlj be a hasa alá (előlről) és emeld meg (a tapasztalt bakot nem zavarja és kihasználja a lehetőséget). Az ivarzást segíti a zöldtakarmányra való áttérés, zeller, zab etetése, ill. komolyabb állomány esetén: Az ivarzást serkentő por összeállítására és alkalmazásával kapcsolatban Révész doktor az alábbi receptet ajánlotta: „Rp. Ammonii chlorati ctgta decem (0.10), Lactosi ctgta quadraginta (0.40). Misce fiat pulvis. Dentur tales doses No. X (decem) S. Nőstény nyúlnak esti itatáshoz 1-1 port az ivóvízbe.”A kúra negyedik, ötödik napján be kell tenni a nőstényt a bakhoz, és a fedeztetés többnyire eredményes az elmondása szerint.
Az ivarzás hormonális módszerekkel is kiváltható ENZAPROST injekció applikálásával, melyből 0,5-1 mg mennyiséget kell állatonként az izomba befecskendezni. Az ivarzás a kezelés utáni 2-3. napon jelentkezik, és a párosítás illetve a termékenyítés is ekkor végezhető. Egy ml oltóanyagban 5 mg hatóanyag van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!