A kakas lábán megvan vastagodva a bőr és olyan pikkelyesnek látszik. Ki tudja mi lehet az?
Figyelt kérdés
2014. febr. 2. 10:33
1/11 anonim válasza:
Szerintem nincs semmi baja, az alapból ilyen!
2/11 A kérdező kommentje:
Nagyobb a masiktol es fogasra erzekenyebb neki mint a masik.
2014. febr. 2. 11:10
3/11 anonim válasza:
Szia! Ez atkás-láb lesz. Nálam még szerencsére nem volt, de úgy tudom, hogy ilyenkor esténként, mikor elül étolajba kell mártani a lábát. Attól állítólag megfulladnak az atkák, felpuhul a megvastagodott bőr és leválik a pikkelyes rész. Úgy tudom fertőző, úgyhogy különítsd el a többitől, takarítsd ki alaposan az ólukat és nem ártana egy alapos fertőtlenítés sem valami rovarírtóval, meg beszórni a talajt almozás előtt piret-mixel.
4/11 A kérdező kommentje:
Koszonom! Hypermangannal fertotlenitve lett mar es kenoccsel kezelve an.
2014. febr. 2. 20:39
5/11 anonim válasza:
Nem mindegy hogyan lehet természetes is...
6/11 lacatka válasza:
Nos ,ha egy átlag kakasról ,tyúk féléről ,vagy egyéb szárnyasról van szó ,akkor ez egy genetikai örökség amit még a dinoszaurusz őseiktől örököltek ! A tyúkfélék őse p.l. a : Velociraptor ! Mert nem miden dino halt ki csak átalakult !
7/11 anonim válasza:
keratin túltengés. vitaminhiány okozza.
8/11 anonim válasza:
valószínűleg atka, a kezelés meg a fertőtlenítés, ki kell cserélni az ülőfákat az ólban. Majd az újat hetente gázperzselővel végigperzselni vigyázva hogy meg ne gyúljon. A tyúkólat jól ki kell takarítani és mindig fa hamut szórni a földre( fertőtlenítő hatása van) ha egészséges az állomány akkor a vásárolt idegen helyről bevitt példányokat jobb karanténozni, fertőtleníteni a lábát stb.
9/11 anonim válasza:
Első blikkre én is atkára gyanakszom. A védekezést leírták előttem.
10/11 anonim válasza:
Attól is függ, mennyi idős a kakas. A kor haladtával vastagodik a bőr. Azt is meg kell figyelni, hogy nehézkes a járása, vagy odakapkod a lábára, mert akkor élősködőkről lehet szó. Az olajos kezelés tökéletes. Nálunk is előfordult, hogy élősködők voltak, akkor 2 naponként beszórtuk a tyúkállományt és az almot is kitakarítás után. Kb. 1 hónap múlva nyoma sem volt. A Protect c. rovarirtó porozót használtuk, ezzel az összes jószágnak a hónalját, fejebúbját, hátát beszórtuk. Először attól féltünk, hogy ahogy tollászkodnak "benyalják", de semmi gond nem volt. Viszont eredményes volt, mert az élősködők kipusztultak. Ha bármi kérdés lenne, szívesen válaszolok, tizenéves gyakorlatunk van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!