Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Tyúkok bírják ezeket a kánikul...

Tyúkok bírják ezeket a kánikulákat?

Figyelt kérdés
szept. 24. 18:56
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Zöldben, árnyékos, hűvös helyen, mindig legyen víz, megfelelő táplálék.
szept. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Nagyapám mondása volt: “Olyan hőség van, hogy a tyúkokban megfő a tojás”.

😁

szept. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Grimfox ***** válasza:
100%
Ha egy árnyék nélküli udvarba vannak zárva, akkor simán elhullhatnak. Ha van elég árnyék, és víz, akkor tudják magukat annyira hűteni, hogy ne grillcsirkéket találj este a baromfiudvarban.
szept. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%

Igen, ha füves-árnyékos bokros helyen élnek és szabadon szaladgálhatnak.

De ha be vannak zárva, vagy napon akkor megdöglenek. Ezek nem hüllők.

szept. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Bírják, sőt nálunk még a tojástermelésen is alig alig látszott meg.


Érdemes olyan fajtát tartani, ami nem kettőshasznú, mert azok elzsírosodnak és sajnos azok közül nyáron mindig van elhullás.

szept. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Grimfox ***** válasza:
100%
5., a hüllők is megdöglenek tőle. Hidegvérűek, ezért még rosszabbul is bírják az extrém hőmérsékleteket, mint a madarak. A hüllőknek is kell árnyék, vagy más hűvös hely, ahol stabilizálhatják a testhőmérsékletüket. A madarak testhőmérséklete elég magas, és költés közben még pár fokot nő is, a tyúknál ha jól emlékszem valahol 42-44 fok között van, de ha nem tudják magukat hűteni, akkor ők is hőgutát kapnak, mint az ember. Az emberrel ellentétben ők csak légzéssel tudnak párologtatni, bár azt hatékonyan. A hüllők még ennyit sem tudnak. A lihegés alig hűt valamit rajtuk.
szept. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Most nincs is kanikula, ez a 23-26 fok tok kenyelmes nekik, de a 36 fokban rendesen lihegtek, hiaba volt viz meg arnyek, naponta tobbszor is fellocsoltam a helyuket, neha a tyukok is zuhanyoztak, elhullas nem volt, de lattam rajtuk hogy nem olyan aktivak.
szept. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Grimfox ***** válasza:
Hát abban a melegben én se voltam annyira aktív...
szept. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én virág alátétbe raktam nekik vizet abban sokat ácsorogtak. Meg szabadon voltak engedve az udvaron szerencsére sok fánk van meg nagy bokraink úgyhogy az alatt sokszor felslagoltam hogy álljon a víz és odafeküdtek mindig. Meg hűtőben volt nekik az uborka Meg a dinnye behűtve úgyhogy egész jól bírták. Ja meg sok homokfürdő hogy el tudják ásni magukat a hideg homokban
szept. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nincs már kánikula.
szept. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!