Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hogy hívják a sok bárányt...

Hogy hívják a sok bárányt együtt egy csapatban?

Figyelt kérdés

Csorda csak a teheneké, ha jól emlékszem tanulmányaimra, viszont elfelejtettem, hogy hogy hívják a bárányokét, pontosabban birkák csoportját.


Oké, már 15 éve nem élek Magyarországon, és előtte is a magyar fővárosban születtem és nőttem föl, végeztem tanulmányaimat egyetemi diplomáig, nem mezőgazdasági témában, hanem bölcsészkaron, és tényleg tudtam az összes ilyen szakszót az állattartás körül, de értelemszerűen még Magyarországon sem tartozott a napi szókincsem közé, hát még külföldön, de most már pár napja ezen eszem magamat, hogy miért nem jut eszembe, hogy hogy hívják, és nem tudom, segítsetek, légyszi, mert tökre zavar, hogy nem jut eszembe!



júl. 18. 18:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
nyáj
júl. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%
Birkanyaj.
júl. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
58%

Bölcsészkém!

Nem olvadtad a János vitézt?

júl. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%
Szomorúbb, hogy a gugli helyett napok alatt csak a gyakori jutott eszedbe...
júl. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%
Ennyit rizsázni a wikipédia helyett! [link]
júl. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Tényleg, nyáj! Köszönöm! Nyájasan köszönöm!


3. Ha jól számolom, 30 éve olvastam a János vitézt, és ha végig is olvastad volna, amit írtam a kérdés alá, ÉS meg is értetted volna, akkor nem ilyen bunkó választ adtál volna. Nem is tudom, miért félig hasznosnak jelöltem a válaszod, amikor egyáltalán nem is az.


4. Kerestem neten is, de nem találtam, folyton a Bárányok hallgatnak filmről szóló cikkek jöttek csak fel, ezért kérdeztem itt. Te hogy kerestél volna rá?


5. És ezt hogy találtam volna már meg magamtól, ha nem is tudtam, hogy létezik ez a lap?


Bírom, hogy a gyakori kérdések oldalra regisztrált egyesek leszidnak, hogy kérdést tettem föl ide, a kérdések föltevésére kitalált oldalra. Nem, nem bírom. Muszáj beszólni?

júl. 18. 21:51
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
csorda
júl. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A csorda nem a bárányokról szól, a nyáj a megfejtés, ahogy már többen is írták, köszönöm nekik!
júl. 18. 22:03
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Van az a szint, ahova még a gyk-nek sem kell lesüllyednie! A gyakorikérdések nem a google helyett használandó! Hanem arra, amit az ember magától nem tud kitalálni. Elsősorban tapasztalok, vélemények megosztására, nem félperces google keresések helyett!

Hát például beírtam, hogy birkacsorda. Első találat lett a háziállatok neveinek listája!

júl. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
🤷‍♀️
júl. 18. 22:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!