Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Megvan határozva, hogy Magyaro...

Megvan határozva, hogy Magyarországon milyen állatokat lehet haszonállatként tartani és levágni őket?

Figyelt kérdés
Gondolom, hogy le van ez valahova írva, de nem találtam róla még semmit. Ne aggódjatok, csak elméleti ez a kérdés, szeretem az állatokat, bár eszek húst, de nem akarok semmi "újat" megkóstolni. 😅 Csak érdekel, mert oké gondolom kutyát, macskát, meg védett állatokat biztos nem lehet enni, és biztos le is van ez valahova írva, de mondjuk lovat kifejezetten vágásra lehet tartani? Hisz lókolbász az van Magyarországon úgy tudom. Vagy mondjuk tengerimalacokat lehet étkezési célra tartani? Peruban vagy hol megeszik őket, Mo-n meg a nyulakat, tehát ha belegondolunk, nem lenne sokkal másabb, hisz hasonló állatok.

júl. 7. 22:01
 1/2 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem ez annyira nincs jól definiálva. Az állati védelmi törvény ennyit ír:

"11. § * (1) Az állat életét elfogadható ok vagy körülmény nélkül kioltani nem szabad. Elfogadható oknak, körülménynek minősül különösen az élelmezési cél vágóállat esetében, a prém termelése, az állományszabályozás, a gyógyíthatatlan betegség, illetve sérülés, a fertőző betegségek felszámolása, valamint az azok ellen való védekezés, a kártevők irtása, a másként el nem hárítható támadás megakadályozása, a tudományos kutatás, valamint közegészségügyi veszély elhárítása. Eb és macska tekintetében az élelmezési cél, illetve a prém termelése nem minősül elfogadható oknak, körülménynek, továbbá tilos e fajok élelmiszerként és prémként történő felhasználása."

[link]


Vagyis az egyértelműen le van írva, hogy kutyát, macskát nem vághatsz le élelmezési célból, de gyakorlatilag minden más engedélyezett. Egyedül az íratlan kulturális szabályok mondják meg, hogy mondjuk hörcsögöt nem eszünk, de ha mégis senki nem fog érte megbüntetni (sajnos hörcsögök esetén másért sem).

júl. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
és mi van ha én nem a húsa vagy a prémje miatt vágok le egy macskát vagy kutyát hanem mert kell a csontváza?
júl. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!