Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Fürjet lehet szabadtartásban...

Fürjet lehet szabadtartásban kertben tartani?

Figyelt kérdés
Úgy tartanám őket, hogy elengedem őket a kertbe, kapirgáljanak amerre szeretnének. Ilyenkor mennyi tápot kell pluszba kihelyezni?

máj. 29. 13:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze, holnapra egy se lesz,úgy elrepülnek,de a verebeknek tehetsz ki tápot.15 centi magas dobozba tartják őket.
máj. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy lehet max ha az egész kertet körbe meg felül is bekeríted kis lyukú madárhálóval. Szabad tartásra a fürj nem alkalmas.
máj. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Fürjek nincsenek olyan szinten domesztikálva mint mondjuk a tyúkok és nem is ragaszkodnak annyira a territóriumhoz mint a páva például. Amikor kertbe engednéd őket, akkor látnád utoljára.
máj. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagy kert van itt-ott fél méteres gazzal. Azt hittem ott el lennének, estére meg visszajönnének a gyűjtőhelyükre.
máj. 29. 18:33
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem nagyon szeretnek repülni de tudnak. Nem jönnének vissza ha elrepülnek. Fürjeket nagyon sok állat szereti és vadászná, ezért vagy estére összefogdosod és beviszed vagy 1x1 centis hálóval kerited be, felül is.

Ha nem akkor másnap vérfürdő lesz.

máj. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
El repülnek simán. Nekem még a ketrecből is simán ki repült egy-kettő amikor kinyitottam az ajtót. Eleinte én legeltető ketrecbe tartottam őket csak annak felülről nyílt a teteje és egy kínlódás volt, mert ki rekedtek. Utána vettem egy nagy baromfiaknak való kb 2x3 méteres fedett ketrecet. Ott is óvatosan kellett be menni hozzájuk. De így tudtak kapirgálni, legelni. Sűrűn kellett át húzni mert pillanatok alatt le csipegték a füvet. Éjszakára meg volt bent nekik egy zárható kis faházikó oda be ültek.
máj. 31. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!