Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A saját telekről frissen...

A legrosszindulatúbb kérdése:

A saját telekről frissen kaszált füvet mennyiért szokták felvásárolni, illetve lovardáknak, vagy más haszonállattartóknak szükségük van-e egyáltalán magánkézből efféle takarmányra? Vagy esetleg ingyenesen felajánlhatom?

Figyelt kérdés

Először is elnézésetek kérem, hogy ennyire dilettáns módon közelítem meg a "problémát". A lényeg, hogy telekvásárlás előtt állok, a föld 90%-a meglepően jó állapotban van, mármint ami az el nem gyomosodást illeti, a természetesen növő füvön kívül alig található rajta gyom.


Mivel elég nagy területről van szó, arra gondoltam, hogy az első évben/években meghagynám a növényzetet és a rajta növő, dús növényzetet frissen lekaszálva eladnám, csak az a kérdés, hogy a felvásárlás nagyjából milyen áron történik, illetve szoktak-e egyáltalán pénzért vásárolni. Ha esetleg pénzért nem, az se baj, ugyanis a bejárás alkalmával úgy ítéltük meg, hogy elég jó minőségű a növényzet, elképzelhető, hogy valamikor gyepesítve volt az egész.



máj. 25. 12:19
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem a végére írni, hogy ha tök ingyen elvinné valaki, vagy elvinném platóssal a közelbe valakinek, az se lenne gáz, nyilván nem ebből akarok meggazdagodni, csak nagy kár lenne a jó minőségű füvet veszni hagyni, s hátha valaki hasznosítani tudná...
máj. 25. 12:22
 2/10 anonim ***** válasza:
Nézz szét a környékeden van-e valami gazdálkodó akinek van kaszálógépe meg bálázója, kockabálának ha megcsináltatod úgy el tudod passzolni.
máj. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kis kiegészítés: az idős telektulaj komposztálni szokta a rengeteg füvet egy másik ingatlanon saját célra, de már nem bírja fizikailag, eléggé leromlott az állapota az utóbbi hónapokban.
máj. 25. 12:28
 4/10 anonim ***** válasza:
Sok helyen olyan kevés már az állat-állattartó hogy bárhol bírnak kaszálni, kaszáltatni és legeltetni. Egy próbát megér, szerintem örülj ha valaki egy "köszönöm"-ért elviszi.
máj. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
44%
Egy telek nem túl nagy, egy plató fű meg nem nagy kincs.
máj. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Vannak erre a facebookon mindenféle oldal. Tedd fel oda. Lehet hogy lesz aki ingyen lekaszája és elviszi. Így már legalább nullán vagy. De az is lehet hogy ér valamit.
máj. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Helyileg érdemes érdeklődni, mert sok függ attól, pontosan hol is vagy.


Általánosan az a válaszom, hogy ennek sok értelme nincs. Egyrészt friss füvet nem szoktam állattartók vásárolni, mivel az nem eltartható. Ki kell szárítani, ahhoz viszont forgatni kell, mert ha berohad, akkor csak a problémákat hozza magával. Valamint, hiába mondod, hogy "nem gyomos, igényesebb állattartó ezerszer megválogatja honnan vesz szénát, mert elég egyszer befürödni vele, főleg lovak esetében.


Legnagyobb realitást abban látok, hogy a telek méretétől függően birkákat fogadsz a területre, én a faluban ezt látom, hogy az ilyen üres területekre megegyezéses alapon rátesznek x állatot. Persze ez is helyzetfüggő, hogy akkor ki mit kap ezért, biztonságos-e az állatok számára a terület illetve az egyéni szükségleteiket ezen felül ki és hogyan fedezi.


Summa summarum, helyileg érdeklődj, fb csoportokban, szomszédnál, állattartóknál, van-e erre igényük.


Egyébként hazánkban sajnos nem nagyon értékes a széna, most a májusi esőben jó kövérre nő a fű, de utána nyáron éppenhogy nem szárad ki. Én is az első kaszálásból tudok eltenni a nyulaimnak, de egyrészt másodikra nem nő meg, másrészt pontosan tudom, hogy tápértéke nem olyan, mint a réti szénának, vagy a lucernaszénának.

máj. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi június végén kaszáljuk szénának,de azt forgatni szoktuk.Nézz szét a környéken,tart d valaki jószágot.Nálunk nem nagyon,azt is megszolják,itt az a divat,hogy csutkára divat nyirni a füvet.
máj. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a közelbe vagy én elviszem
máj. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Talán építsél rá házat?
máj. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!