Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mit tudok tenni az állataim...

Mit tudok tenni az állataim szaga ellen?

Figyelt kérdés

Falu szélén lakom, marhákat, lovakat, két disznót tartok. Törekszem a jó viszonyra az egyetlen szomszédommal, de sokszor hallom vissza másoktól hogy panaszkodik a szagokra. Hát ugye van trágyadomb, miegymás. Rendben tartom őket, főleg a disznókat, de ha úgy fúj a szél főleg, akkor elkerülhetetlen hogy érezzék.

A gyakori almozáson kívül mit tudnék még tenni?

Mennyire segít ha mondjuk valami zöldsövényt ültetek oda ahol a szél jár?



2021. okt. 4. 08:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Semennyire nem segít. Sajnos aki ilyen helyen lakik, sokszor együtt kell élnie ezekkel a szagokkal. Ha nem tetszik neki el lehet költözni.
2021. okt. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk ezt használják, lényegesen tudja csökkenteni az ammónia szagot.

Minden bealmoláskor érdemes egy kevéssel meghinteni a behordott almomt.



[link]


[link]



"ELŐNYEI

- Csökkenti a trágya légnemű elszivárgó és kimosódó veszteségeit.

- Hatására javul a gazdaságban képződött trágyák értékesülése.

- Az állattartó épületek komfortjának javítása révén pozitív hatást gyakorol az állatállományra,

csökken az ammónium-kibocsátás, az állatok jobban érzik magukat.

- Megkönnyíti az alom felületének száradását, a hígtrágya tárolóban pedig csökkenti

- kéregképződést.

- Aktiválja a szerves- és hígtrágyák gyors humifikációját, javítva ezáltal azok tápértékét.

Így a növények hosszabb időszakon keresztül is képesek kiegyenlítettebb táplálékhoz jutni.

- Lehetővé teszi a foszfor- és káliumtartalmú műtrágya használatának és a talaj

meszezésének elhagyását, a nitrogén műtrágya mennyiségének csökkentését.

- Növeli a talaj humusztartalmát, javítja a talaj szerkezetét, tápanyag és

vízgazdálkodását."

2021. okt. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

A falu ezzel jár, ez van sajnos.


Akinek nem tetszik, költözzön kertvárosba!

2021. okt. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak én nem értem, hogy mi a meglepő abban falusiként, hogy az állatok büdösek? Ez egy természetes dolog. Vagy a szomszédod most költözött oda?
2021. okt. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nem, én tartok pár éve több állatot. :D


Köszönöm az ötletet a 2-esnek, ez eszembe sem jutott eddig, pedig hallottam róla.


Ma már nem az a falu, ami régen. Pl a szomszédaim régen tartottak disznókat, csak most büdösebb, mert nem az övék :D


Őszintén szólva, engem kicsit zavar, ha rosszat mondanak a hátam mögött, szóval igyekszem minden eszközzel kellemesebbé tenni az együtt leélendő sok-sok évet a szomszéddal.

Szagtalanító cucc, oké. Más?

Ha mondjuk teli fa kaput rakok a szél útjába, az mennyire segít? Sajnos az állatok felől fúj a szél mindig és viszi be az utcára. Vagy esetleg nádszövet a drótkerítésre? Fák, bokrok?

2021. okt. 4. 09:56
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Az a szagtalanító por nagyob drága szetintem.


Ha a szél viszi a szagot, azzal nem tudsz mit tenni.

2021. okt. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi mogyoróbokrot ültettünk, mert város szélén laktunk, és a szomszéd disznót tartott.

Mikor már besűrüsödött a bokor, nagyon jól fogta a szagokat. De a mogyoró magas,több méter, és sűrű.

2021. okt. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Semmit. Költözzenek ők el ha finnyásak a farmra.
2021. okt. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#1-es válaszolóval teljesen egyetértek.


Milyen gyakran almolsz?

Érdemes minden almolás után kétszer átmenni a falakon vízzel elegyített mésszel. Olcsó. Fertőtlenít, szagon is segíthet.


Hetente átvakarhatnád az állatokat kefével.

2021. okt. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Na ezt azért nem fogom megtenni. Nem főállású gazdálkodó vagyok, nincs időm ennyi pluszt bevállalni a mindennapos teendők mellett. Nem is hallottam hoyg valaki mezselgetné a falakat. :D Az állataim patyolat tiszták, mivel nem a kakiban hanem a szalmán fekszenek. Állatszaguk, az van persze.

És nem a fal büdös, hanem a trágya. A marhák mélyalmos rendszerben vannak, havonta-1,5 havonta vannak kitolva, a disznók heti 3x. De minden második napon rászalmázok mindegyiknél.

2021. okt. 13. 15:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!