Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Megsebesült a kecskénk és...

Megsebesült a kecskénk és karanténban vagyunk. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
A szomszédunk ma délután véresen hozta haza a kecskénket. Februári születésű kislány. Pici lyukak vannak a testén, szerintem a kutya harapdálta meg. Nem tud lábraállni. Egyszer csak lefekszik és elhagyja magát, aztán fel akar kelni és kapálózik, de nem tud lábraállni. Betadinnal lekezeltük a sebeit, ill hintőporral, ami a vérzést mérsékelte, de nem tudjuk, hogy megéri-e a holnapot. Viszont mindketten koronásak vagyunk, karanténban vagyunk itthon és nem jön ki az állatorvos. Ötletek vagy tanácsok, mit tehetünk még a kecskével????

#kecske #karantén #Háztáji kecske #Kecskelány #Sebesült kecske #Lány kecske
2020. nov. 16. 19:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Kérd meg a szomszédot hogy vigye el az állatorvoshoz.
2020. nov. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%
Ez vészhelyzet, induljatok el vele az ügyeletre.
2020. nov. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

2#


Állatbarát vagyok. 6 db kecském van. De koronásan ez sajnos emberi szempontból nem az.

Akkor lenne az ha valamelyikük lenne sebesült. Sajnos.



Kérd meg a szomszédot, hogy vigyel el vagy jöjjön ki ő hozzá az állatorvos.

Jobbulást kívánok 🤞

2020. nov. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kijött végül az állatorvos. Szerencsére a körülményekhez képest jó állapotban van a kecske. Jó a testhője, viszont reggel láttam utoljára kérődzni. Azóta csak böfög, de az orvos szerint ez is jó, ha csak böfög. Jól be kellett bugyolálnunk, hogy az optimális testhőjét megtartsuk. Hungarocellre tettünk egy termo kabátot, amit már nem használunk, rá a kecskét és szalmával jól betakargattuk a kecskeólban. Ez a második éjszakája. Most a fájdalomcsillapító és antibiotikum hatására picit lenyugodott, de most megint hallom sírni. Egyébként zúzódásai vannak a faránál. Az orvos megmutatta, hogy tapintsam ki, ott hátul ilyen "darabos" tapintása van a farának, tehát érezni, hogy roncsolódott. Csontja nem törött. Iszonyatosan sajnálom, mert rossz szenvedni látni. Anyuék azt mondják inkább vágjuk le, hogy ne szenvedjen. De az állatorvos szerint menthető, ezért úgy döntöttem várunk, hátha felépül. Mi amúgy sem hús miatt tartjuk a kecskéket. Kifejezetten kezesnek neveljük őket, szeretgetjük őket.
2020. nov. 17. 21:41
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
🤞 Drukkolok nagyon. Nekem 6 db kecském van. Nagyon szeretem őket, szóval átérzem a helyzeted.
2020. nov. 18. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Sajnos ma estére elpusztult az én drága kiskecském. Nagyon magam alatt vagyok, nem gondoltam volna,hogy ennyire megvisel. Annyira próbálkoztunk. Még ma is kint volt az állatorvos. Azt mondta adjunk még egy esélyt neki,jó a keringése, böfögött párat, elmajszolt egy hagymát és az ujjamról szopogatott egy kis élesztős tejet az állatorvos javaslatára. Kint feküdtem vele egész nap a szalmában. Beszéltem hozzá, simogattam. Szörnyű volt este bemenni hozzá az ólba és látni mozdulatlanul, mereven. Megszakadt a szívem.
2020. nov. 18. 21:55
 7/11 anonim ***** válasza:
86%
Sajnálom.
2020. nov. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon sajnálom 😔
2020. nov. 19. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az állatorvos tudta hogy cpvidosak vagytok? Akkor hogy mutathatta meg neked?

Sajnálom én is, lett azóta új kiskecske?

2021. jan. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Persze, hogy tudta. Elmondtam neki,mikor felhívtam a problémánkkal. Azt mondta ez vészhelyzet, így a karantén ellenére is kijött. Szerencsére nem betegedett meg, pedig a párommal még kezet is fogott a betegségünk ellenére. Azt mondta, szed valamilyen gyógyszert és nem fogja elkapni. Plusz akkor mi már nem voltunk fertőzőképesek (járványügyi szakértő is, és ezt mondta). Szóval nagyon korrekt volt. Azóta is ő jár hozzánk. Nem vettünk még azóta másik kecskét mert nagyon félek, hogy még egyszer megtörténik, most előbb a kerítéssel próbálunk valamit csinálni. De szinte lehetetlen úgy megcsinálni, hogy ne másszanak át.
2021. jan. 25. 07:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!