Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Kecskét nehéz fejni? Gondolkod...

Enkidu kérdése:

Kecskét nehéz fejni? Gondolkodom a tartásán.

Figyelt kérdés

2019. okt. 26. 09:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2019. okt. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Csak ne hátulról, mert akkor rúg. Oldalról kel fejni. Nem akkorát rúg ugyan, mint a tehén, de nyilvánvaló, hogy a kecskerúgás se éppen röhögést kiváltó tényező.
2019. okt. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
A fejése könnyen megtanulható! Csak! Jól gondold meg, hogy bevállalod -e, mert naponta kétszer rendszeresen, lehetőleg azonos időben meg kell fejned, ha esik, ha fúj! És nem szabad elhagyni, mert csökken a tejhozama, és begyulladhat a tőgye! Egyébként kecskéje válogatja, lehet hátulról is fejni, csak akkor rúg, ha fájdalmat okozol neki! Különben vannak makrancos kecskék is, akik fejés közben hajlamosak felrugni a már kifejt tejet! De egyébként nagyok okosak (néha ravaszok is) és szeretik is a gazdát, ha az is szeretettel közeledik feléje! Roppant kívácsiak, létrát ne hagyj a házhoz támasztva, mert vígan felmegy rajta a tetőre, de lehoznod már neked kell! Olyan helyen, ahol gyümölcsfák vannak nem tartható kecske, mert mindent megrág. Képes 5 perc alatt körberágni a fa kérgét!
2019. okt. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, főként a legutolsó hozzászólónak a segítséget! A kameruni törpekecskét ismeri valaki? Vannak esetleg előnyei? Mik a hátrányai? Tejhozamról van infó?
2019. okt. 27. 13:45
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondold meg nagyon! Nagyszüleimnél voltak annak idején kecskék a falun, ami azt jelentette, hogy 365 napból 365 napot foglalkozni kellett velük. Nem nyaralhattak, nem hagyhatták magukra a haszonállatokat, így élték le az életüket. (Mondjuk az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy ha néhány napra el is utaztak valami miatt, akkor abban az időben még rábízhatták a szomszédra, mert ő tudta hogyan kell fejni őket, stb., viszont ma melyik szomszédról mondható ez el?)


Egy kecske kb. 2-3 liter tejet ad naponta, ami szvsz nagyon sok egy háztartásnak. Ha nem tudod eladni vagy eltárolni valamilyen formában, akkor a nagy részét dobhatod majd ki. Ezen felül ott vannak az állatorvosi költségek, mi van ha megbetegszik és hasonlók. Nem egy olcsó mulatság és ha spéci problémája van, akkor orvost sem lesz könnyű találni rá.


Amit még tudni kell, hogy a kecskék úgymond buta állatok, ha nem figyelsz rájuk és valamibe beakadnak vagy felmásznak valahova, akkor simán elpusztulnak. Bár ha jól körbekeríted őket és hülye biztosra megcsinálod a területet, akkor nem hiszem, hogy gond lesz, de érdemes tudni ezt is.

2019. nov. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%

"Egy kecske kb. 2-3 liter tejet ad naponta"


Na ja. Csak ahhoz, hogy ez megtörténhessen, előbb ellenie kell a kecskének. Ahhoz pedig elengedhetetlen egy bakkecske. Egyébként ismerek olyan fazont, aki egy kecskével kezdte, aztán néhány év alatt majd' száz darabra fejlesztette az állományt, s a kecskesajt gyártásából élt.

A fejés nehézségi foka függ a csecsbimbó nagyságától, valamint az állat vérmérsékletétől.

2019. nov. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát! Akkor előbb szül a kecske és utána tejel. De mennyi ideig? És szigorúan napi két fejés, mindig ugyan akkor? Ha kimaradna egy-egy nap minden héten az nagy baj?
2019. nov. 8. 21:51
 8/9 anonim ***** válasza:
87%

Természetesen, a tejelválasztás csak az ellés után indul meg. Egy ideig föcstej jön, ez fogyasztásra nem alkalmas, mert rózsaszínes a vértől és az immunanyagoktól. Hogy meddig tudod fejni, az elsősorban tőled függ. A helyes az, ha max félévig fejed, utána pihentetés, fedeztetés, és ellés következik. De vannak, akik 8-9 hónapig is fejik a kecskét, nem törődve azzal, hogy ez mennyire igénybe veszi. Nem kell egyébként szigorúan kétszer fejni, ha napi egyre állítod be, azt is megszokja, de akkor kevesebb tejed lesz. Azt azonban nem teheted meg, hogy kihagysz egy napot! Nagyon szenved az állat, ha nem tud megszabadulni a tejtől, és akár tőgygyulladás is lehet a vége.

Néhány zó a tartásáról, csak hogy tudd, mibe akarsz belevágni. Először is a kecske utál legelni. Először leeszi a ruhaszárító kötélről a szomszéd klottgatyáját, (megtörtént!) utána a fák lombját, aztán a cserjék, bokrok leveleit, ágait, és csak amikor fenn már semmit sem talál, akkor hajlandó lehajtani a fejét a fűbe. Emellett 10-15% szemes takarmánnyal is el kell látni. Télire fel kell készülnöd fűszénával, kukoricaszárral, és nem árt némi zöldet is beszerezni. Fenyőt is adhatsz neki, amikor nem fejed. Körmölni is meg kell tanulnod.

2019. nov. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. nov. 9. 19:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!