Szívlevelű kardfüvem (Echinodorus cordifolius) legújabb levelei betegnek látszanak. Mi lehet ez?
Melyik három jön szóba? …mégis csak te látod…esetleg nyomj föl egy képet. Milyen a növénytársítás? Van olyan ami nagyon nő?
A Sera tápcsaládja ősidők óta több összetevőből jön ki, melyek egymás komplementerei, a florenette-é a florena, egy folyékony táp nyomelemekkel, ugyanis a vízben is jó ha van belőle, nem csak a gyökérnél. Másrészt habár a pontos összetételt nem kürtölik világgá, esélyes, hogy a kettő együtt ad ki egyet a mikroelemeket (pl. vas) illetően.
Változott valami a probléma előtt? Halak létszáma, tápozás, fény (kelvin, lumen, kora)…?
Benne van, hogy egy másik növény úgy megindult, hogy elszív egy bizonyos elemet a többiek elől, lehet neki jut a legkevesebb. Friss hajtásoknál jelentkező hiánynál ez jellemzően vagy nitrogén vagy vas szokott lenni.
Jól értem 1db 15W (560 lumen) cső jut 75 literre? Nem kettő véletlenül?
A talajszemcsék mintha nagyobbak lennének a kelleténél, jobban vonzza a szutykot.
A nagyobb vízcsere max 50% legyen, de az is csak indokolt (gyógyszer, pusztulás etc) esetben, a 30%-os heti cserék talajporszívóval egybekötve ideálisak. A talajöblítés előtt is nyomtál nekik sera tablettát?
A kalcium 22 GH mellett valószínűtlen, ennyi fénynél (ha tényleg ennyi) a co2 lesz az utolsó, ami hiányozni fog a növényeknek.
Az Elodea kielégítően fejlődik? Mekkora fauna (halak, gerinctelenek) trágyázza a növényzetet?
A kardfüvek adott fajai a levélerek között az elérhető tápanyagok (pl. kevesebb nitrát mellett több vas) függvényében szoktak vöröses foltokat hozni. Talán a nagyobb vízcsere egy jó adag nitrátot eltüntetett a vízből és most az hiányzik neki (pl az elodea/békalencse elszívja), a hiányos, torz levelet ez eredményezheti kardfüveknél. Vagy egy olyan mikroelem lett kevés neki, ami a nitrát beépülését segítené.
Elméletileg a fényed és a szűrésed is meglehetősen kevés ekkora űrmérethez, úgyhogy fricskát mutatsz a tudománynak. Mondjuk a FAN1-es minimum eggyel nagyobbra cserélését egy nagyobb TM30-as szivaccsal azért fontolóra venném, mert az ammónia kemény vízben már kis léptékben is tud gondokat okozni és nem feltétlenül vannak jól látható jelei. A szűrő szivacstérfogata a halak növekedését + csigák szaporodását nem fogja követni.
A cserékkel meg nem kell túlzásba esni, a halak sem örülnek ekkora változásnak.
Hát a szemcseméret valóban elég nagy. Csak ebben vannak a növények, vagy van alatta talaj?
Tényleg jó lenne tudni hogy vannak e állatok. A világítás szerintem akkor is karcsú, ha 2 van belőle, de a szűrésed is lehetne jobb.
Előző vagyok.
Bocsi, de régebben megírtam a válaszom, és úgy küldtem el most, hogy nem olvastam, hogy azóta miket írtatok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!