Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen szűrőt vegyek egy 72...

Milyen szűrőt vegyek egy 72 literes akváriumba?

Figyelt kérdés

A szomszéd srác kiköltözött Angliába, és rám hagyta a 72 literes, berendezett, telepített akváriumát.

9 db neonhal és 4 db serpalazac van benne, sok növénnyel. Tavaly május óta működik az akvárium.

Nekem az a problémám, hogy egy Eheim Pick up 2008 szűrő van benne, amit én kicsinek tartok ehhez az akváriumhoz. Heti 30% víz volt eddig cserélve, sok növény van, a halak amúgy szépek, egészségesek.

Mivel csak a szomszédból kellett átpakolni, a víz felét megmentettem, a talaj és minden más is megmaradt.

Nem is tudom eldönteni, hogy ha már egy éve így vannak, hagyjam-e ezt a szűrőt, vagy vegyek egy újat.

És ha vegyek újat, milyen legyen? Nem elsősorban az ára számít, rászánnám a pénzt, ha tudnám, hogy egy jó, tartós szűrő lesz.

Köszönök minden tanácsot.


2018. aug. 22. 22:17
1 2
 11/16 Skid05 ***** válasza:

A fekete kavics ha nem festett és nem márványzúzalék (bár ebben a méretben kétlem) akkor az már ígéretes.

Magam részéről az egy kockát sokallom.

2018. aug. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Pedig kb ennyi alternatíva van. Vagy nagy lesz a szűrő, látványra, vagy külső szűrő, amit össze kell rakni.

Én biztos a külsőt választanám, annyira nem bonyolult dolog. Ha belső, akkor meg 2-ven nagyobb ugyanilyen eheim. A 2012-es. Csak hát ugye ott is ugyanaz a helyzet, hogy nagy.

2018. aug. 23. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Nem festett a kavics, és nem is márványzúzalék. Szabálytalan alakú kis kavicsok.

A kockát akkor lefelezem.

2018. aug. 23. 21:27
 14/16 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat mindenkinek, mindegyik hasznos volt és elgondolkodtató.

Mindenképpen meg szeretném ezeket a halakat tartani, és azt szeretném, ha jól éreznék magukat.

Arra gondoltam, hogy ha vennék egy ilyen szűrőt:


[link]


az működőképes lenne a mostani akváriumban egy darabig, és kis idő múlva vennék egy nagyobb akváriumot, amiben a serpákat ki tudom egészíteni úgy, hogy boldogabb életet tudjanak élni.

Ha megmaradna a mostani 9 neon, és mondjuk legyen serpából is kb. ennyi, és még esetleg beleférjen egy páncélos harcsa raj vagy egy darab szép hím anci, ahhoz egy 100 literes akvárium elég? Vagy nagyobban kell gondolkodni? Nem a legkisebb elfogadhatót akarom megcélozni, tehát nem az lenne a lényeg, hogy "elvan abban", hanem egy normális, minőségi életet tudjanak az állatok élni.

2018. aug. 23. 21:32
 15/16 Skid05 ***** válasza:

Ha nagyobbra váltanál akkor nyilván érdemes befektetés egy külső.

A leírtakhoz kevésnek tűnik a 100, inkább mondanám 150nek.

Az Oase-hez csak annyit fűznék, hogy a 150est viszi a 4+ literes töltetével. Más kérdés, hogy rotort pl ki árul hozzá (mármint olyan aki 3 napon belül el is juttatja azt hozzád)?

2018. aug. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100 l 3 ilyen rajnak pont az a méret amit el akarsz kerülni. Sztem 126-os jó.
2018. aug. 24. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!