Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen szűrőt vegyek egy 72...

Milyen szűrőt vegyek egy 72 literes akváriumba?

Figyelt kérdés

A szomszéd srác kiköltözött Angliába, és rám hagyta a 72 literes, berendezett, telepített akváriumát.

9 db neonhal és 4 db serpalazac van benne, sok növénnyel. Tavaly május óta működik az akvárium.

Nekem az a problémám, hogy egy Eheim Pick up 2008 szűrő van benne, amit én kicsinek tartok ehhez az akváriumhoz. Heti 30% víz volt eddig cserélve, sok növény van, a halak amúgy szépek, egészségesek.

Mivel csak a szomszédból kellett átpakolni, a víz felét megmentettem, a talaj és minden más is megmaradt.

Nem is tudom eldönteni, hogy ha már egy éve így vannak, hagyjam-e ezt a szűrőt, vagy vegyek egy újat.

És ha vegyek újat, milyen legyen? Nem elsősorban az ára számít, rászánnám a pénzt, ha tudnám, hogy egy jó, tartós szűrő lesz.

Köszönök minden tanácsot.


2018. aug. 22. 22:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%

Ha a pénz nem számít akkor vehetsz egy 4-5 liter térfogatú külső szűrőt ha szeretnél spórolni akkor powerhead plusz szivacstömb.

Valami hasonló konstrukció:

[link]

2018. aug. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
52%
Serpaból még vagy 2-3 T vegyél a heti 30% vízcsere maradjon az új szűrővel is.
2018. aug. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
48%

Ja látom , raszánod a pénzt.

Akkor jbl 900 Tetra 800 plus. Vagy hasonlót méretű eheim bár amennyivel több annyival nem tud többet. Vagy az oaso-t dicsérik mostanság , de az is drágább mint a jbl vagy Tetra. Vagy még a hydort szokták dicsérni abból a 450 és hasonló vagy a 600 már nem emlékszem.

Az általam felsorolt 5 szűrőt tanulmányozd a gugliba aztán amelyik szimpatikus, alkatrész mindegyikhez beszerezhető.

2018. aug. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

A powerheaddel az a gond, hogy nem tetszik az a nagy szivacs egy viszonylag kicsi (72 l) akváriumban.


Külső szűrőre is gondoltam, csak attól félek, hogy én leírhatatlanul béna és műszaki antitalentum vagyok. pl. nézd meg ezt a képet:

[link]


Én már attól is pánikrohamot kapok, ha meglátok ennyi alkatrészt :D szerintem össze se tudnám állítani. Tartok tőle, hogy a 72 liter víz a lakásom padlóján landolna, ahogy magamat ismerem...

2018. aug. 22. 22:53
 5/16 anonim ***** válasza:
48%
A classic verziót nehéz karbantartani. Az oaso nak van előszűrő a mechanikai szennyeződest heti vízcseréknél el tudod távolítani. Én is analfabéta vagyok ilyen dolgokhoz, de leírás alapján össze tudom rakni. 🙂
2018. aug. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Skid05 ***** válasza:

Nézd, ha ennyi idő alatt cseperedtek a jószágok, a növényzet elburjánzott, a talaj nem volt feltűnően szutykos, bűzös mikor szétszedtétek, akkor mondhatjuk, hogy elbírt ennyi terheléssel az említett vízcserékkel és florával megtámogatva.

A talaj minősége is fontos, az agyagos talajok pl hatalmas bacitelepeket rejtenek, míg mondjuk egy bazalt már kevésbé. Az etetésre is oda kell figyelni, mit és mennyit.

Alapból kockázatos egy ekkora víztömeghez ez a szűrőfelület, ez igaz, igen szűk a hibahatár. Ha tuningolni akarsz a filteren, akkor itt van ez (nem sokkal izmosabb motorral, de a kulcs a szűrőfelülete a méretéhez képest), sipo minivel megtöltöd a tartályát felül, oszt hadd szóljon:

[link]


Belenyomod egy vödör akivízbe az eheim szivacsát párszor, az új szűrőt megjáratod benn pár órára, majd beteszed az akiba és együtt mennek két hétig. Fontos, hogy egy oldalra igazítva a két szűrőt, hogy az áramlások ne szembe mozogjanak.

Ami a halakat illeti: serpából kevés a 4 egy minirajhoz, többet viszont ennyi vízbe nem tennék, megfontolnám a kitelepítést. A neonok esetén az optimum egy 80 centis kiúszótér, egy 70 azért tényleg kéne, így együtt lágy(ított) víz kéne a 2 fajnak.

2018. aug. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
48%
2018. aug. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
48%

Közép-kemény víz tartáshoz tökéletes ezeknek a fajoknak, ezt a 80 cm hosszú akváriuma neonnak könyörögök felejtsétek már el.

[link]

2018. aug. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

A halakat eredetileg úgy vették, hogy 12 neon és 6 serpa, és egy 40 literes akváriumban voltak, ahhoz volt ez az eheim 2008 szűrő. Természetesen a boltban ajánlották így.

Sajnos 2 serpa és 3 neon elpusztult, és akkor vett nekik a srác egy 72 literes akváriumot, de új szűrőt nem vett, ugyanazt rakta át. Így jutott hozzám ez az összeállítás.

(Van egy másik akváriumom is, ami 45 liter, ugyanilyen eheim 2008 szűrőm van, de abban csak egy betta fiú és 2 db süncsiga van.)

Én is kevesellem a 4 serpát, de nem merek többet beletenni ennyi vízbe, pedig nagyon tetszenek, gyönyörű halak.

2018. aug. 22. 23:27
 10/16 A kérdező kommentje:

A talaj apró, 1-2 mm-es fekete kavics.

Ami az etetést illeti, egy nap Sera granulátumot kapnak, egy nap semmit, a maradék öt napon fagyasztott vizibolha, artemia, fehér szúnyoglárva, cyclops van nekik váltakozva, és egy kockát kapnak belőle.

2018. aug. 22. 23:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!