Low tech akvárium?
A félreértések végett válasszuk szét a low-tech és a halas társas akik halmazát is, mivel előbbibe az alkotója eredendően növényeket (vagy egyenesen egy látképet) tervez, majd ahhoz igazítja az adott feltételeket toleráló halakat, utóbbira ez nem vagy éppen ellenkezőleg igaz, de dúsan növényesített az is lehet. Ugyanakkor a low-tech teljes mértékben kimeríti az akvakertészet fogalmát és a CO2-t sem feltétlen zárja ki, a legfőbb különbség a high és low vonal között, hogy utóbbiban nem a pénzed jelenti az elsődleges megoldást, sokkal inkább a tapasztalatod, nem egy versenyfotóra hegyezik ki, hanem egy vízikert hosszabb távú (lehetőleg minél gazdaságosabb) fenntarthatóságára.
Viszont az közös bennük, hogy a fény determinál, az origo, leginkább armatúrához választanak üveget és nem fordítva, a 120-as űrmértéket több mérettel ki lehet rakni, a hossz ismerete nélkül nem tudjuk a szükséges fényt kalkulálni. Ha szabvány 80-as a hossz az nehezebb ügy de nem lehetetlen.
A sűrűbb jövőbeni növényzet miatt erősebb megforgatásra (8-10/h) képes szűrő is kell, ekkora akit ezen a vonalon külsőkkel szűrnek, ezek a bio szűrésben is jeleskednek.
A fentiek hatékonyságát elősegítő talajra és vízkémiára is figyelmet kell fordítanod.
Természetesen a növényeket is az igényeiknek megfelelően kell összeválogatni, low vonalon 100+ faj tartható sikeresen.
És ha low tech akkor a halak (sajnos) csak eztán jönnek, a már megteremtett feltételrendszerhez optimalizálva a választást.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!