Külső szűrőhöz mindenképp kell venni Co2 adagolót az akváriumba?
Bocsi az amatőr kérdésért, de még elég kezdő vagyok az akvarisztikában. Van egy 200 literes akváriumom, és JBL ProfiCrystal 250es külső szűrővel megy, két pipa van benne a vízben, a két hátsó sarkánál, ki és bemenethez. De eddig csak belső szűrőm volt, és most azt látom, hogy ez abszolút nem mozgatja a vizet. Mit tegyek még bele? Egy sima buborékoztatót? Elég az? Vagy szükség lenne a Co2-re? Olyanom még nem volt, de ahogy nézem iszonyú drága. Lehet nélkülözni, vagy helyettesíteni valamivel?
..és egy bónuszkérdés : Most telepítettem újra az aksit, kősmosás, kifőzés...minden, és szeretném tudni, hány nap kell, amíg letisztul a víz, mert még mindig ködös kicsit...Másfél nap telt el.
Nem feltétlen.
A külső szűrő függetlenül működik a CO2-től.
Ha szeretnél ilyen CO2-t, válaszd a mostanság divatba jött, olcsó és hatékony "élesztős"-módszert.
A "buborékoztató" ahogy nevezed (vagyis légpumpa) mindenképp kell. Ne csak a halakra gondolj ilyenkor, hanem a "láthatatlanra" is, vagyis a káros anyagok lebontását végző, szabad szemmel nem látható baktériumokra is.
Ami a belső szűrődet illeti, könnyen meglehet, hogy megtelítődött, és ezért nem mozgatja vizet (vagyis nem működik emiatt hatékonyan). Erre a megoldás az, ha megtisztítod.
A következőképpen csináld.
Egy műanyag lavórt vagy vödröt merj tele akváriumvízzel.
Majd húzd ki a konnektorból a belső szűrő dugóját, és a benne lévő szűrőanyagokat (szivacsokat) - amilyen gyorsan csak tudod - tedd át a lavórba (vagy vödörbe - amilyet használsz). Feltétlenül tedd mellé a légpumpa porlasztóját is, úgy, hogy ne túl erősen, de azért áramolhasson az oxigén a vízben.
Erre azért van szükség, hogy a szűrőrendszerben lévő értékes baktériumkolónia (amik a káros anyagok lebontását végzik) el ne pusztuljon.
Majd a lavórban (vagy vödörben) enyhén nyomkodd át a szűrőrétegeket (szivacsokat).
Soha ne mosd át teljesen, és főleg ne a vízcsap alatt!
Mert ha megteszed, abban az esetben a benne lévő értékes baktériumokat megölheted!
Ha készen vagy, a lehető leggyorsabban helyezd vissza az összes szivacsdarabot a belső szűrő tárolóhelyére (vagyis ahonnét kivetted), és azonnal kpcsold be a szűrőt és a légpumpát.
Itt megint csak a belső szűrőben lévő értékes baktériumpkról van szó: nagyon oxigénigényesek.
A végén feltétlenül adagolj a vízbe TETRA Baktozym-ot, vagy SERA Nitrivec-et: ezek baktériumot tartalmazó készítmények.
Ja... most olvasom, hogy köveket főztél ki.
Jól tetted, de ez még nem elég.
Ugyanis a kő meszet tartalmazhat, ami oldódva az akvárium vizében, megmérgezheti a halakat.
A megoldás erre a SERA "pH-minus". Ebből egy cseppet kell rácseppenteni a kőre, és ha a kő pezseg, bele ne tedd a vízbe! Mert ez azt jelenti, hogy mésztartalom áll fenn, ami - még egyszer írom - veszélyes lehet a halakra nézve.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!