Egy Br.35 literes akváriumom van,2x15W T8 6500K és egy GLO FLORA -GLO 4200K fénycsövekkel. Kicsit soknak érzem, hogyan a legkönnyebb maszkolni, gyengiteni a fényen? 0.6-0.7Watt / liter körüli értékeket szeretnék .
Évekkel ezelőtt csináltam ilyet: Ha már a fénycső begyujtott és üzemi hőmérsékletű akkor csökkenthető a fényereje. Egy folytó bekapcsolásával kb. 1-perc késleltetéssel évekig működött. Ha túl sokat vettem le
akkor villózni kezdett.
Nem olyan vészes ez. 2 külön időkapcsolót használnék.
A sima napfényessel világítanék 8 órát, a növényessel meg csak egy 4 órás csúcsot tartanék.
Így lehet számolni, átlagolva, a természetben se süt egyforma intenzitással a nap. Sőt, nyilván, ez a természetesebb, és amúgy teljesen elfogadott és bevált dolog így átlagolva számolni a fényt.
Tehát indítod a világítást 1 csővel, az kb 0.4 w/l
2 óra múlva bekapcsolódik a növényes, együtt mennek 4 órát, ami kb 0,85 w/l,
majd a növényes kikapcs, és még 2 óra levezetésként ismét magában a napfényes, 0,4 w/l-rel.
(Ha érdekel, ez így amúgy 0,64 W/l-re jön ki pontosan, bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy ilyen szinten a tizedek pontosságánál sokkal nagyobb jelentősége van pl a fény számára hasznos beesési felületnek, a vízoszlop magasságának, a fényterelő hatásfokának, hiszen a fénycső henger alakban mindenfelé szórja a fényt.)
A legegyszerűbb lenne szétrobbantani a lámpatest bekötését.
(ha nem értesz hozzá, egy villanyszerelő ismerős kb 7,5 perc alatt megcsinálja)
hogy külön táplálható legyen. Tehát két külön villásdugója legyen a csöveknek. És utána már csak 2 szimpla mechanikus időkapcsoló kell.
(digitális is lehet, az picit drágább.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!