Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Életem első akváriumába...

Életem első akváriumába milyen halat tegyek bele?

Figyelt kérdés
Én is régóta terveztem halakat tartani, mindig csodálattal nézem őket, ha olyan helyen járunk ahol van akvárium halakkal... Most a nagyobbik gyerek azt kért születésnapjára, így megígértem neki hogy megkapja. Gondoltam utánaolvasok, hogy is kell ezt csinálni, hát bonyolultabb mint amire gondoltam. Azt hittem kissebb medencével kevesebb a gond így ki is néztem egy 21litereset, de most látom, hogy kicsivel sokkal több a baj, mert nem fejlődik ki az ökoszisztéma, gyorsabban bepiszkolódik, stb... Másik ami meglepett, hogy élő növényeket kell beletenni, mert a műanyagnak semmi értelme, csak max díszítőelemnek jó..Egyik halat nem lehet a másikkal tartani. Légyszíves írjatok össze pár fajt amit tudnék együtt tartani, és lehetőleg ne túl igényesek legyenek, amivel elboldogulunk kezdetben is. Lehetőleg szépek legyenek, színesek, hogy a lányom örüljön neki. Másik gondom, hogy kiderült ahol én lakom, ott nem is lehet halakat venni, az akváriumot meg a többit cuccot bele megveszem neten, de halakat hol lehet beszerezni legkönnyebben? Nyilván ha nincs más mód akkor elmegyünk kocsival egy nagyvárosba. Meg milyen növényeket vegyek? Ha bemegyek egy ilyen boltba, ott vannak növények is? Sose voltam ilyen boltba ne nézzetek hülyének. Egy kis faluban lakunk.

2018. jan. 23. 09:56
1 2
 11/13 patterson ***** válasza:
9%
mekkora halak,mi-mivel tarható,mekkora akiban,mennyi növénnyel,milyen világítás mellett,milyen szűréssel...21 lierben TILOS halat tartani !!! a min. 30 l olvass utána,mindenre van tanács a neten bőven,de ne várd el hogy itt "kitanítanak" ! a díszhal.info-n megtalálod,milyen fajta mivel,hogyan tartható.itána kell olvasni,megtanulni az alapokat
2018. jan. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%
Rózsalazac, zebradánió, kolibrihal, karcsú díszmárna, neonhal, széleshátú fogasponty(platty[platti]), fekete molly, anci(kis algaevőharcsa), törpe szívóharcsa, különféle páncélosharcsák! Ezek akár együtt is mehetnek!
2018. jan. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Utolsóval majdnem egyet is értenék, ha 45 gallonról lenne szó.

Csak hát 45 literről beszélgetünk.

2018. jan. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!